Taciz mağduru kadın: ''Beni öldürecekler, beni kurtarın''

ads ads ads ads
11/06/2024

ads
Taciz mağduru kadın: ''Beni öldürecekler, beni kurtarın''

Ortopedikler Derneği Başkanı, Büyük Türkiye Dergahı ‘şeyhi’, Hizmet-Sen Başkanı Mehmet Kurumanastırlı tarafından taciz uğradığını iddia eden bir kadın davayı geri çekmesi için Kurumanastırlı ve ailesinin tehditler yağdırdığı ifade edildi. 

Bugün Kıbrıs gazetesine konuşan mağdur kadın , “Beni öldürecekler, beni kurtarın, devlet onlardan yana” dedi.

HAYATINI KABUSA ÇEVİRDİLER
Taciz şikayetiyle polise başvurduktan sonra talihsiz kadının başına gelmeyen kalmadı. Dergahın bir diğer ‘şeyhi’ Osman Varan’ın da aracılar vasıtasıyla kadına tehdit mesajları gönderdiği ifade edildi. Kadın davayı çekmeyince, tacizden 12 gün sonra ‘dernekte sirkat yaptı’ iddiasıyla polise şikayet edildi. Kadın geceyi nezarethanede geçirdi. Ertesi gün mahkemede teminatı ödeyecek parası olmadığı için cezaevine gönderildi. Yakınları parayı denkleştirerek kadını hapisten çıkardı.

“SÜREKLİ BENİ İZLİYORLAR”
Yasalar gereği kadın davayı geri çekse de artık kamu davası açılmış durumda, yani bu sahte şeyh cinsel taciz suçlamasıyla yargılanacak ancak alacağı cezayı düşürmek için kadının şikayetinden vazgeçmesini istiyorlar. Kadının ifadesine göre, Mehmet Kurumanastırlı’nın kendisini tehdit ederek “Kıbrıs’ta ne polis ne asker benim üstüme geçemez. Sana ve nişanlına yapacaklarım aklına gelmez, yüzüne kezzap atarım” dediği öğrenildi.

“BANA BİR ŞEY OLURSA…”
Zanlının kardeşinin de kendisini tehdit ettiğini ifade eden kadın, “Artık susmayacağım, öleceğimi bilsem de davayı geri çekmeyeceğim. Polisle beni korkutuyorlar. Sürekli beni izliyorlar. Evden dışarı çıkamıyorum. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a gittim, beni muhatap almadılar. Özel kalemine ulaştım, yine görüştürülmedim. Bana kim yardım edecek? Beni öldürmelerini mi bekliyorlar? Bana bir şey olursa hepsi bu ailedendir” dedi.

Kaynak: Bugün Kıbrıs

11/06/2024 13:21
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.