Taçoy: Anketin sahibi ben değilim

UBP Genel Başkanlık görevine aday olan Hasan Taçoy, Haber Kıbrıs Web TV’de kendisinin birinci çıktığı anketle ilgili açıklamalarda bulundu.

ads
29/10/2020
HK

ads
Taçoy: Anketin sahibi ben değilim

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Haber Kıbrıs Web TV’de yayınlanan Günaydın Ada programına katıldı ve Hüseyin Ekmekçi’nin sorularını yanıtladı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanlık görevine aday olan Hasan Taçoy, adaylığı ve kendisinin birinci çıktığı Gezici Araştırma Şirketi’nin yayınladığı anketle ilgili konuştu.

ADAY ARKADAŞLARLA TARTIŞMAYACAĞIM

Anket ve adaylığı ile ilgili iddiaları yanıtlayan Hasan Taçoy, “Ben bu yarışa başlarken, aday olan arkadaşlarla hiçbir şekilde tartışmayacağımı söyledim. Anket ortada. Örgütlere sorulsun alacakları cevap bellidir. Yıllardır beraber çalıştığım ve bana inanan kişilerin desteğiyle bu yola çıktım” dedi.

ANKETİN SAHİBİ BEN DEĞİLİM

Gezici Araştırma’nın sahibi Murat Gezici’yi çok iyi tanıdığını, kendisiyle ara ara konuştuğunu belirten Taçoy, “Ben kimseyle, hiçbir şekilde temas etmedim. Herhangi bir para konusu konuşmadım, anketin sahibi ben değilim” şeklinde konuştu.

DOĞAL SÜREÇ BENİ ADAY YAPTI

UBP’nin tabanından ve örgütlerinden aldığı takdirle adaylığını açıkladığını belirten Taçoy, “Son güne kadar aday olduğumu sadece dışarısı söyledi. Beni, doğal süreç aday yaptı” ifadelerini kullandı.

BU İŞİN İLK TURDA BİTECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİM

Daha önce ikinci tura kalan kurultaylarda sorun yaşandığına dikkat çeken Taçoy, “İlk turda kazanma şansım var bunu anket ortaya çıkmadan önce düzenlediğim basın toplantısında da söyledim. Bunu, aldığım intiba ve verilen güvenle söyledim” dedi.

 

29/10/2020 13:58
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Taçoy, Anket, kurul, UBP
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.