Taçoy: Geçmişte olan tecrübelerimiz ile hükümetteki arkadaşlarımıza yardıma hazırız

ads ads ads ads
28/07/2021

ads
ads
ads
Taçoy: Geçmişte olan tecrübelerimiz ile hükümetteki arkadaşlarımıza yardıma hazırız

Ulusal Birlik Partisi milletvekili Hasan Taçoy, sosyal medya hesabı üzerinden artan Covid-19 vakalarına ilişkin açıklama yaptı.

Taçoy, aktif vaka sayısının bin 700 sınırına gelmiş durumda olduğunu vurgulayarak, “Bu noktada tüm vatandaşlarımız için, iktidarı muhalefeti hiçbir siyasi ayrım yapmaksızın hepimizin durup düşünmesi gereken noktadayız” ifadelerini kullandı.

“Büyük bir toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hikâyesi yazmıştık” diyen Taçoy, “Yeni nesillere anlatacağımız bu dayanışma hikayesi ile pandeminin ilk dalgasını başarı ile atlatmıştık” dedi.

Hasan Taçoy’un açıklaması şöyle:

Aktif vaka sayımız 1700 sınırına gelmiş durumda.

Bu noktada tüm vatandaşlarımız için, iktidarı muhalefeti hiçbir siyasi ayrım yapmaksızın hepimizin durup düşünmesi gereken noktadayız.

Büyük bir toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hikayesi yazmıştık. Yeni nesillere anlatacağımız bu dayanışma hikayesi ile pandeminin ilk dalgasını başarı ile atlatmıştık.

Ülke kapanmış, ekonomik çarklar durmuş, işsizlik ve aşsızlık artmış, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yetersiz imkanlarını Türkiye'nin desteği ile artırarak halkının emrine sunmuştu.

O dönem ne ile mücadele ettiğimizi bilmiyorduk. Dünya da bilmiyordu.

Şimdi imkanlarımız daha da gelişmiş durumda. Mücadele gücümüz neredeyse 3'e katlandı. Ancak bu durum pandemiyle mücadelede başarılı olduk veya olacağız anlamına gelmez. Devlet organizasyonu bu alanda kusursuz işlemeli. Ancak tüm vatandaşlarımız gelinen aşamanın bilincine varmalıdır.

Acil Durum Hastanesi doluluk kapasitesi yüzde 10'lardan yüzde 70'e çıktı. Halkımız her şeyden önce aşı yaptırmalı.

Sağlık Üst Kurulu dünyadaki gelişmeleri izleyerek attığı adımları denetleme mekanizması ile güçlendirmelidir. Bu konuda geçmişte olan tecrübelerimiz ile hükümetteki arkadaşlarımıza yardıma hazırız.

Tecrübelerimizin bize öğrettiği en önemli nokta insan unsurudur. Devlet tedbir alsın, denetimi artırsın, ceza yazsın. Vatandaşımız da bu tehlikeli durumun artık farkına varsın.

Vakalar artıyor, bulaş yayılıyor.

40'lı rakamlardan hızla 150 ve üzeri rakamlara evrildik. Vaka sayılarının hızla aşağıya inmesi için bireysel önlemlerimizi de artırmamız gerekiyor. Maske- mesafe ve hijyen, hayatımızın her alanına yayılmalı. Özellikle gençler ve çocuklar arasındaki vaka artışı, yeni eğitim yılını tehlikeye atacak noktaya gelmemeli.

Ağustos ayını vatandaşlar olarak çok iyi değerlendirmek durumundayız. Bu kötü dönemi de dayanışma, ülke sevgisi ve geleceğe olan umudumuzla yenmek hepimizin görevidir.

 

28/07/2021 14:50
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: hasan taçoy, haberkibris, kıbrıs, covid-19,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.