Tarlada ATV'sini süren çiftçiyi obruk yuttu

ads ads ads ads
07/03/2021

ads
ads
Tarlada ATV'sini süren çiftçiyi obruk yuttu

Bir çiftçi Birleşik Krallık'ta Cumbria'nın güneyindeki bir tarlada ilerlerken açılan 18 metrelik bir obruk tarafından "yutulduktan" sonra kurtarıldı.

Adam, perşembe günü zemin çöktüğünde Stank'teki Bowesfield Çiftliği'nde tarlada ATV sürüyordu.

Cumbria İtfaiye ve Kurtarma Servisi ekipleri olaya 12:00 civarında müdahale etti ve adamı obruktan güvenli şekilde çıkarmayı başardı. Ekiplere, Cumbria Polisi'yle Büyük Kuzey Hava Ambulans Servisi ve Kuzey Batı Ambulans Servisi destek verdi.

Hastaneye kaldırılan çiftçi, göğsünden aldığı yaralar nedeniyle tedavi görüyor.

Cumbria İtfaiye ve Kurtarma Servisi'nden Ian Westall şunları söyledi:

"ATV'nin ağırlığıyla zemin tam o noktada çöktü ve obruk, adamı yuttu. Aşağıya baktık, çiftçinin oturduğunu görebildik ve toprak yığınının altındaki ATV'sinin ana hatlarını seçebildik. Eminim adam derin şoktaydı."

BBC'ye demecinde Westall, obruğun açıklığının yaklaşık 2 metre genişliğinde olduğunu fakat çukurun "bir şarap karafı gibi" şekillendiğini, alt kısmının daha geniş olduğunu ve bunun kurtarıcılar için durumu daha riskli hale getirdiğini söyledi.

Westall "Üstte dar bir boğaza inen bir ağız var ve sonra bir yöne 10 metre, öteki yöne de 4 metre uzunluğunda açılan geniş bir bombeli zemin vardı. Zemin açıkça dengesiz olduğundan ve yüzeydeki kişiler görülemediğinden, doğal bir risk bulunuyordu" diye ekledi.

"Kurtarıcıların zeminin daha fazla hareket etmesine veya çökmesine neden olmayacağından emin olmalıydık, bu yüzden kordon alanını genişlettik ve olay yerinde sadece kurtarmaya doğrudan dahil olanlar kaldı."

Kaynak: Independent Türkçe

07/03/2021 12:46
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Tarla, ATV, ingiltere, obruk
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.