Tarlada 'göktaşı' bulduğunu iddia etti

Ardahan’da yaşayan Güven Kılıç, tarlasını sürerken siyah bir taş buldu. Kılıç, 'göktaşı' olduğunu iddia ettiği cismin incelenmesini istedi.

ads
ads
03/10/2020
HK

ads
Tarlada 'göktaşı' bulduğunu iddia etti

Ardahan merkeze bağlı Çataldere köyünde patates tarlasını sürerken Güven Kılıç (33), düzeltme malzemesinin bir şeye değip parladığını fark etti. Kılıç, Traktöründen inerek parlayan taşın yanına geldi.

Bulduğu taşın çok sıcak olduğunu söyleyen Güven Kılıç, ’’Parlayan taşı bulduğumda çok sıcaktı. İçme suyu olarak yanımda getirdiğim suyu taşa döktüm. Buharlaşmaya başlayan taşın uzun bir süre soğumasını bekledim. 15-20 dakika sonra elime alıp eve götürdüm. Evde inceleme yaptıktan sonra bunun ‘göktaşı’ olduğunu iddia ediyorum ve bu ‘göktaşının’ incelenmesini istiyorum’’ dedi.

Taşın parıldaması ve ışık saçmasından göktaşı olabileceğini düşünen Kılıç, mıknatısı kuvvetli bir şekilde tuttuğunu söyledi. Kılıç, ’’Bulduğumda ‘Göktaşı’ parlıyordu. Soğumasını bekledikten sonra elime alarak yüzeyini silmeye başladım. Silip temizledikten sonra üzerinde oksitlenme ve antipas atmaya başladı. Bunun ilk etapta ne olduğunu bilemedim fakat ‘göktaşı’ olduğunu anladığımda mıknatıs ile sade bir deneme yaptım. Mıknatıs uzaktan da olsa taşı tutuyor’’ şeklinde konuştu.

 

03/10/2020 14:17
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: tarla, göktaşı, Ardahan, güven kılıç
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.