Tartışmanın galibi Boris Johnson

İngiltere'de seçim tartışmasının galibi Boris Johnson

ads
ads
07/12/2019
HK

ads ads
Tartışmanın galibi Boris Johnson

İngiltere 12 Aralık'ta sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Hükümetteki Muhafazakar Parti lideri ve Başbakan Boris Johnson ile ana muhalefetteki İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn seçimler öncesinde son kez canlı yayında karşı karşıya geldi. Tartışmanın galibi Johnson oldu.

Tartışmada Brexit ve ulusal sağlık sistemi ön plana çıktı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson Brexit'i gerçekleştirme vaadini tekrarladı.
İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn ise, Brexit'i yeni bir anlaşma önerisiyle sonlandırma sözü verdi.

Ulusal sağlık sistemi hakkında konuşan Corbyn sistemin kırılma noktasında olduğunu söyleyerek 40 milyar sterlin yatırım sözü verdi.

Başbakan Boris Johnson ise, sağlık sistemini satma gibi bir düşüncesi olmadığını yineledi.

Çekişmeli geçen tartışmanın galibi ise Başbakan Boris Johnson oldu. İki liderin performansını oylayan seyircilerin yüzde 52'si
Johnson'ı daha başarılı buldu.

07/12/2019 12:39
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: İngiltere, Brexit, haber, kıbrıs, Boris Johnson
MANŞETLER

HK DÜNYA

Doğu Akdeniz'de sular ısınıyor... Yunanistan panikte!

HK DÜNYA

Türkiye, Oruç Reis’in yapacağı sismik araştırma faaliyetleri için Akdeniz’de yeni bir Navtex ilanında bulundu. Navtex ilanının ardından Yunanistan'da Oruç Reis paniği başladı. Yunanistan'ın Meis adası kıyılarına Yunan fırkateyni yanaştırıldı. Yunan basını alarm haline geçildiğini iddia ederken sadece fırkateynlerin değil Yunan jetlerinin de kalkışa hazır bekletildiğini yazdı. Yeni görüntüler ise Meis'in karşısında bulunan Kaş'ta çekildi...

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.