Tatar: Birilerinin işi magazinleştirmeye çalışıyor

ads
21/08/2019

ads
ads
Tatar: Birilerinin işi magazinleştirmeye çalışıyor

Başbakan Ersin Tatar, bugün basında yer alan, Erdemli Belediyesi’nin merhum Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş yerine, merhum oğlu Raif Rauf Denktaş’ın isminin yazılı olduğu bir tabelayı sokağa aması olayı ile ilgili açıklama yaptı. Tatar, hatanın fark edildiğini ve düzenlemenin yapılacağının altını çizdi.

Tatar’ın açıklaması şöyle:

Birileri konuların, olayların, gelişmelerin özüyle ilgileneceğine ayrıntıları ile ilgilenmeyi, kendilerince bir şeyler bulup bizlere saldırmayı marifet zannetmektedir. Erdemli Belediyesi örnek bir kararla bir sokağa kurucu cumhurbaşkanımız rahmetli Rauf Raif Denktaş’ın adını vermiştir. Benim, Erdemli ziyaretim de vesile edilerek ilgili sokağın tabelası bugün yerine asılmıştır. Tabela asılırken hata fark edilmiş, gereken düzeltmenin bilahare yapılması kararlaştırılmıştır.

Hal böyleyken, Türkiye’nin önemli bir beldesinin Belediye Başkanlığı tarafından KKTC kurucu cumhurbaşkanına, KKTC başbakanı olarak bana gösterilen saygı, sevgi ortadayken birilerinin işi magazinleştirmeye, bizlere saldırı vesilesi yapmaya çalışması doğru bir davranış olamaz. Bu vesile ile Erdemli belediyesine bir kez daha teşekkür eder, merhum kurucu cumhurbaşkanımız Denktaş’ı rahmetle anarım...

21/08/2019 23:24
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Tatar: Birilerinin işi magazinleştirmeye çalışıyor, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.