Tatar, Birleşik Krallık Yüksek Komiseri ve İngiliz Dışişleri Bakanlığı Üst Düzey Yetkilisi İle Çalışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

ads ads ads ads
22/01/2021

ads
ads
Tatar, Birleşik Krallık Yüksek Komiseri  ve İngiliz Dışişleri Bakanlığı Üst Düzey Yetkilisi İle Çalışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Birleşik Krallık Yüksek Komiseri Stephen Lillie ve İngiliz Dışişleri Bakanlığı Üst Düzey Yetkilisi Ajay Sharma ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, dün akşam gerçekleşen görüşmede, Birleşik Krallık ile ikili ilişkilerin yanı sıra, önümüzdeki aylarda yapılması öngörülen 5+BM gayrı resmi toplantısı da ele alındı.

Cumhurbaşkanı Tatar,  muhataplarıyla, ada ve bölgedeki gerçekler ışığında, Kıbrıs’ta adil, gerçekçi ve sürdürülebilir bir uzlaşının, ancak adadaki iki devletin  egemen eşitliği ve uluslararası eşit statüleri zemininde bir iş birliği ilişkisiyle mümkün olabileceği yönündeki vizyonunu paylaştı.

Cumhurbaşkanı Tatar’a görüşmede, Özel Temsilcisi M. Ergün Olgun, Milletvekili ve Müzakere Heyeti Üyesi Oğuzhan Hasipoğlu ile Kıdemli Siyasi İşler Görevlisi Ayşe Balcıoğlu eşlik etti.

22/01/2021 16:25
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Tatar, Birleşik Krallık Yüksek Komiseri
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.