Tatar: Bizim için önemli olan Kıbrıs Türk halkının başarısıdır

ads ads ads
28/05/2022

ads
ads
Tatar: Bizim için önemli olan Kıbrıs Türk halkının başarısıdır

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Sanayi Odası binasında düzenlenen 36. genel kurula katıldı.

 Konuşmasına, yakın zamanda aramızdan ayrılan iş insanlarına başsağlığı dileklerinde bulunarak başlayan Cumhurbaşkanı Tatar, pandemi döneminde turizm, ekonomi vb. alanların daraldığını dile getirerek bunu, Anavatan Türkiye’nin de desteği ile atlattığımızı ve açılma sürecine geçtiğimizi ifade etti.
Cumhurbaşkanı Tatar; “Her şeye rağmen ayakta durmayı başaracağız” diyerek ülkedeki sıkıntıların farkında olduklarını ve bunların konuşularak bir çözüme kavuşturulabileceğini vurguladı. 

“Bizim için önemli olan Kıbrıs Türk halkının başarısıdır” 

“Bizim için önemli olan Kıbrıs Türk halkının başarısıdır. İzolasyonlar altında ne gibi sıkıntılar yaşandığını görüyoruz. Sanayi Odası, Ticaret Odası, hükümetin ilgili makamları ve Cumhurbaşkanlığı olarak olağanüstü bir çalışma yaptık. Fakat karşımıza hep Rum çıkıyor. Bize yapılan haksızlıklar, Avrupa Birliği merkezli. Rumlar her türlü çalışmamıza engel koyuyor. Türkiye Cumhuriyeti her zaman yanımızdadır” diyerek sağduyulu çalışmalarla ülkemizin önünün açılacağına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Tatar, markalaşmayla ithalatı ikame eden bir pozisyona gelindiğini belirterek herkese teşekkür etti.

28/05/2022 17:29
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.