Tatar: Çok yararlı bir toplantı gerçekleştirildi

Başbakan Ersin Tatar, Ankara ziyareti sonrası Ercan Havalimanı’ndan basın mensuplarının sorularını yanıtladı

ads
ads
23/08/2019

ads ads
Tatar: Çok yararlı bir toplantı gerçekleştirildi

Başbakan Ersin Tatar, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılan görüşmede Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü kapsamında kaynak akışının başlaması noktasında talimatların verildiğini belirtti.

Tatar, Ankara ziyareti sonrasında Ercan Havalimanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Tatar, Erdoğan’ın verdiği mesajların çok önemli olduğunu ifade ederek Erdoğan’ın Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki çalışmalarını devam ettireceğini ve KKTC’ye katkılarının süreceğini ifade ettiğini belirtti. Çok yararlı bir toplantı gerçekleştirildiğini kaydeden Tatar, “Yarım kalan projelerin tamamlanması ve bundan sonra yapılacak bir takım düzenlemelerin hayata geçmesi hedeflenmektedir. Bu noktada bitirilmemiş yollar ve projeler hayata geçirilecek. Savunma bütçelerinin bir kısmı bizim tarafımızdan ödenmiştir. Bu nedenle daha önce ödenen kaynağı, yerel mükellefiyetleri karşılamak için kullanabileceğiz. Yıl sonunda bir dilimin daha kullandırılacağı ifade edilmiştir. Ancak bu konuda daha son nokta konulmadı.

23/08/2019 11:39
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Tatar: Çok yararlı bir toplantı gerçekleştirildi, haber, kıbrıs TC-KKTC, ercan, tayyip erdoğan, türkiye, mali protool, haber kıbrıs,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.