Tatar, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Tarafından Gerçekleştirilen Konseri İzledi

TATAR, ÜLKENİN HER BÖLGESİNDE NE KADAR YETENEKLİ VE DEĞERLİ İNSANLARIN OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖRMEKTEN DUYDUĞU MUTLULUĞU DİLE GETİRDİ

ads ads ads
29/05/2021

ads
ads
ads
Tatar, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Tarafından Gerçekleştirilen Konseri İzledi

 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar dün akşam, KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın Güzelyurt Portakal Festivali’nin Kapanış Konseri’ni izledi.
Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Tatar, konser öncesinde yaptığı konuşmada, her yıl düzenlenen Güzelyurt Portakal Festivali’nde çok güzel etkinliklerle Güzelyurt’un ve portakalın dünyaya duyurulduğunu, ancak pandemi nedeniyle bu yıl, dijital ortamda olağanüstü bir yaratıcılıkla hazırlanan etkinliklerle, konser ve tanıtım filmleriyle başarılı çalışmalar ortaya çıktığını söyledi.  
Ülkenin her bölgesinde ne kadar yetenekli ve değerli insanların olduğunu bir kez daha görmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Tatar, başta Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar olmak üzere, bu yılki dijital etkinliği düzenleyen tüm sanatçıları, yönetmenleri ve organizasyonda emeği geçen herkesi kutladı.  
Tatar konuşmasında, Güzelyurt Portakal Festivali’nin final gecesinde son derece başarılı KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın konserini pandemi koşulları dolayısıyla ekranları başında izleyen herkese teşekkür etti. 
“Festivallerimiz Unutulmasın” temasıyla, Güzelyurt Belediyesi AKM’de yer alan ve yerel televizyon kanallarından canlı yayınlanan konser, pandemi koşulları nedeniyle seyircisiz gerçekleşti. 
Ali Hoca yönetiminde, kemanda Ayşe Karaoğlan solistliğinde gerçekleşen konserde, P. Sarasate’nin Zigeuenerweisen, P. İ. Çaykovski’nin Melodi ve Ali Hoca’nın “Sevgi Baladı” eserleri seslendirildi.

29/05/2021 14:16
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: ersin tatar
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.