Tatar: TSK, KKTC'nin Doğu Akdeniz’deki haklarını korumaya hazır

ads ads ads ads
03/02/2023

ads
Tatar: TSK, KKTC'nin Doğu Akdeniz’deki haklarını korumaya hazır

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı (KTBKK) Tümgeneral Sezai Öztürk ve 39’uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün  ile birlikte Çamlıbel’deki KTBK 39’uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'nı ziyaret ederek yapılan eğitimleri  yerinde inceledi ve personel ile sohbet etti.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, 39’uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı'nın geçmişinden ve başarılarından çok etkilendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, 20 Temmuz 1974'te de Kıbrıs Türkü'nün barış ve özgürlük içerisinde yaşamasında çok önemli  rol oynadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının o günden beri barış ve huzur içerisinde yaşadığını, bağımsız ve özgür bir cumhuriyete sahip olduğunu ifade ederek, “Yapmış olduğunuz eğitimleri ve çalışmaları bizzat yerinde izledim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, KKTC'nin Doğu Akdeniz’deki haklarını korumaya hazır olduğunu bilmek mutluluk verici. Bugün sizinle aynı eğitim alanında bulunmaktan dolayı memnunum, hepinize başarılar dilerim” dedi.

03/02/2023 19:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Tatar, KTBK 39’uncu Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı’nı ziyaret etti
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.