TC İçişleri Bakanı açıkladı: İstanbul ve Kırklareli'nde 26 farklı adrese operasyon, 20 kişi gözaltına alındı

ads ads ads ads
02/10/2023

ads
TC İçişleri Bakanı açıkladı: İstanbul ve Kırklareli'nde 26 farklı adrese operasyon, 20 kişi gözaltına alındı


Türkiye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütüne yönelik İstanbul ve Kırklareli'nde 26 adrese düzenlenen operasyonlarda 20 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, teröristlerin ve onların işbirlikçilerinin "nefeslerini keseceklerini" vurguladı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce, bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalar yapıldığını belirten Yerlikaya, şunları kaydetti:

"Bölücü terör örgütünün faaliyetlerinden tutuklu ve hükümlü bulunan örgüt mensuplarına yardım toplayan, sözde kadro olarak tabir edilen örgüt mensuplarının saklanabileceği, barınabileceği güvenli evleri oluşturan şahıslar tespit edildi ve yakalanmalarına yönelik İstanbul'da 11 ilçemizde ve Kırklareli'nde 26 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. HDP il sözcüsü ve ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu 20 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Aziz milletimizin duaları ve destekleriyle, son terörist etkisiz hale getirilesiye kadar mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir."

02/10/2023 10:12
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: TC İçişleri Bakanı, haber, kktc, İstanbul, Kırklareli’
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.