Teknoloji devi Meta binlerce kişiyi daha işten atacak

ads ads ads ads ads
08/03/2023

ads
Teknoloji devi Meta binlerce kişiyi daha işten atacak

Bloomberg'de yer alan habere göre, Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın ana şirketi Meta, kısa sürede binlerce çalışanı etkileyecek bir dizi yeni işten çıkarmayı duyurmaya hazırlanıyor.

Geçen Kasım ayında, sosyal ağ devi, yaklaşık 11 bin kişiyi, yani iş gücünün yaklaşık yüzde 13'ünü işten çıkarmayı içeren büyük bir maliyet azaltma planını duyurdu.

Bildirilen işten çıkarmalar bunlara ek olacak.

Bloomberg'in konuya aşina olan kaynaklara dayandırdığı habere göre, personel azaltma kararı şirketin mali hedefleri dikkate alınarak yapıldı.

Şubat ayında Meta CEO'su Mark Zuckerberg, şirketinin "performans göstermeyen veya artık hayati olmayabilecek projeleri kesmeye" odaklandığını ve "daha hızlı karar almak için orta düzey yönetim katmanlarını kaldırmayı" planladığını söyledi.

Ayrıca, 2023'ü ciddi maliyet azaltma hedefleyen "Verimlilik Yılı" olarak belirledi.

Tedbirler, Meta'nın dijital reklam gelirinde keskin bir yavaşlama görmesi ve hayal kırıklığı yaşatan kazançların görülmesinin ardından geldi.

08/03/2023 08:30
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Teknoloji, Meta, yaşam
MANŞETLER

HK YAŞAM

NASA'nın keşif aracı, Mars'ta güneş fırtınasının görüntülerini yakaladı

HK YAŞAM - TEKNOLOJİ

NASA'nın Mars keşif aracı Curiosity Rover, Kızıl Gezegen'de meydana gelen radyasyon patlamasıyla karşı karşıya kaldı. Uzay ajansı bu radyasyon dalgasının Curiosity Rover'ın Mars'ta 2012'deki inişinden bu yana tespit ettiği en büyük dalgalarından biri olduğunu belirtti. Ayrıca, NASA'nın 2024'ün sonlarında Mars'a yönelik yeni bir misyon planladığı ve ESCAPADE adlı ikiz uyduların Mars'ın yörüngesine gireceği ve uzay havasını gözlemleyeceği belirtiliyor. Bu misyon, gelecekteki gezegen keşiflerine önemli bilgiler sağlayacak.

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.