Tesla geliştirdiği solunum cihazını tanıttı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın mühendisleri YouTube’da yayımladıkları videoda geliştirdikleri solunum cihazını tanıttı

ads
ads
07/04/2020
HK

ads
ads
Tesla geliştirdiği solunum cihazını tanıttı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele için solunum cihazı üretmeyi teklif eden Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk'ın bu açıklamasından yaklaşık 2 hafta sonra Tesla mühendisleri geliştirdikleri solunum cihazının prototipini tanıttı.

Söz konusu solunum cihazının tasarımı büyük oranda Tesla modellerinin parçalarına dayandırıldı. Bu yöntem sayesinde şirketin mevcut malzemelerinin yeniden solunum cihazı üretmek adına kullanabildiği bilgisinin altı çizildi. 

Musk, halihazırda şirketinin elinde bulunan solunum cihazlarını ücret talep etmeden hastanelere göndermeye hazır olduğunu duyurdu. Twitter'dan konu ile ilgili açıklama yapan Musk "Tek şarım bu cihazların depolara kaldırılmaması ve kullanılması" demişti.

Musk'ın bu teklifine ilk yanıt veren ülke Ukrayna oldu. Ukrayna'nın Washinton elçiliğinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda  Ukrayna'nın solunum cihazlarına ihtiyaç duyduğu ve Musk'ın cihazlarının ülkeye ulaştırılması için işbirliğine hazır olunduğu bilgisinin altı çizildi.

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs ile mücadele kapsamında ABD'nin Californiya eyaletine 1000 adet solunum cihazı gönderen Musk, Tesla'nın New York eyaletinin Buffalo kentinde bulunan fabrtikasının solunum cihazı üretmek için olabilecek en kısa sürede açılacağını duyrmuştu.

Musk Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajında "New York'taki fabrikamız solunum cihazı üretemek için en kısa sürede yeniden açılacak.New York'ta yaşayan herkese yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız" ifadelerine yer vermişti.

Geçtiğimiz günlerde, Musk, COVID-19 ile ilgili çalışanlarına bir mesaj göndermiş ve bu mesajda istatistik verilerine yer vererek trafik kazaları koronavirüsten daha tehlikeli ifadelerine yer vermişti

Özel uzay SpaceX ve Tesla'nın CEO'su  Elon  Musk geçtiğimiz hafta resmi Twitter hesabından attığı tweette  “Koronavirüsü paniği aptalca” ifadelerini kullanmıştı.

07/04/2020 09:57
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Elon Musk’, corona virüs, Tesla, covif-19korona virüsü hafife alan Elon Musk’tan geri adım, Koronavirüs
MANŞETLER

HK YAŞAM

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.