Toplumumuz ve ülke sporumuz adına sevindirici olay...

  Avrupa Profesyonel Voleybol Kulüpleri  (ACPV) başkanlığına Kıbrıslı Türk Cemal Erksun seçildi.

ads ads ads ads
02/04/2021

ads
ads
Toplumumuz ve ülke sporumuz adına sevindirici olay...

Mustafa GÜRSEL                                 

  Avrupa Profesyonel Voleybol Kulüpleri  (ACPV) başkanlığına Kıbrıslı Türk Cemal Erksun seçildi.

  Anne ve babası Kıbrıslı olan, 1981 İstanbul doğumlu Cemal Erksun, yıllardır Eczacıbaşı Spor Kulübü Müdürü olarak görev yapıyor.

   Erksun, görev yaptığı bu sürede birçok ulusal ve uluslararası başarıya imza attı. Son olarak da ACPV başkanlığına seçildi.

   Cemal Erksun, İstanbul’da yapılan ACPV genel kurulundan sonra bugün görevi eski başkan Stav Jacobi’den devraldı. Cemal Erksun’un bu göreve seçilmesi hem Türkiye’de hem de ülkemizde sevinçle karşılandı.

   Avrupa Profesyonel Voleybol Birliği (ACPV) Başkanı Cemal Erksun, Haber Kıbrıs’a yaptığı açıklamada, bu göreve seçilmiş olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, Avrupa voleybolunun birlik içinde daha ileriye gitmesi için çalışacağını vurguladı.

   Cemal Erksun çok iyi derecede Almanca ve İngilizce biliyor. İstanbul Alman Lisesi ve Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü mezunudur. Türkiye Basketbol Federasyonu’nda uluslararası etkinlikler departmanında çalıştı. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nı Türkiye’de düzenleyen ekipte yer aldı. 2011-2012 yılları arasında Londra’da Spor Yönetimi üzerine yüksek lisans tahsili yaptı. 2013 yılından beridir Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde çalışıyor. Altı yıldır da kulüp müdürlüğü görevi yapıyor...

02/04/2021 14:37
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:  Cemal Erksun, Eczacıbaşı Spor Kulübü Müdürü, Avrupa Profesyonel Voleybol Kulüpleri 
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.