Töre, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle mesaj yayımladı

ads ads ads ads
02/12/2023

ads
Töre, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle mesaj yayımladı

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ülkelerin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurlardan birinin, o ülkenin engelli vatandaşlarına sağladığı altyapı, eğitim, iş, sağlık, barınma ve destek hizmetleri gibi kamusal hizmetlerin yaygınlığı ve kalitesi olduğunu kaydetti.

Töre, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Engelli insanların toplum nezdinde maruz kaldığı eşitsizlikleri ortadan kaldırmanın,  istihdam yoluyla özgürleşmelerini sağlamanın, yaşam koşulları ve bakım hizmetlerini iyileştirmenin, önyargılarla mücadele etmenin ve onlara güvenli bir gelecek sunmanın en temel görevlerinden olduğunu ifade etti.

Töre mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Engellilerimizin kendi kendine yetebilen, üretken, özgür bireyler haline gelmelerini, bu bağlamda toplumla bütünleşmelerini sağlayacak hizmetlerden azami ölçüde istifade etmelerine yönelik çalışmalar yaparak, engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmak bir insanlık vazifesidir.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nünde tüm engelli yurttaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum.”

02/12/2023 11:51
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: töre
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.