Töre: 'Hepimiz biriz ve Türk milletiyiz'

Töre, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği ile Telsim iş birliğinde yürütülen “Kıbrıs’ın Cevherleri” projesinin tanıtımı etkinliğine katıldı. 

ads ads ads ads
05/08/2022

ads
Töre: 'Hepimiz biriz ve Türk milletiyiz'

: Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği ile Telsim iş birliğinde yürütülen “Kıbrıs’ın Cevherleri” projesinin tanıtımı etkinliğine katıldı. 

Meclisten verilen bilgiye göre Töre, etkinlikteki konuşmasında, üretmeden var olmanın mümkün olmadığını belirterek, “Üretim çoğaltılarak bu topraklara daha çok sahip çıkılması gerekiyor” dedi. 

“Kıbrıs Türklerinin 1974’e kadar Anavatanın hasretini çektiğini” ifade eden Töre, “Bugün kendi topraklarında milli devlet sınırları içerisinde yaşamanın kıymetinin bilinmesi gerektiğini” söyledi. 

Türk devletleri arasındaki dayanışmanın hayati önem taşıdığını belirten Töre, “Hepimiz biriz ve Türk milletiyiz. Farklı coğrafyalarda yaşasak da Atatürk’ün ifade ettiği ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ifadesi hepimize yol göstermektedir” ifadelerinde bulundu. 

Töre, “Biz Ergenekon’da Bilge Kağan’dık. Tanrı dağlarında Kürşat’tık. Kafkas dağlarında Şeyh Şamil’dik. Anadolu’da Halide Edip Adıvar’dık. Kurtuluş savaşında Atatürk’tük. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Fazıl Küçük’tük, Denktaş’tık, Ayten Berkalp’tik, Cemaliye Hocaoğlu’yduk…Dolayasıyla ne kadar cevherlerimiz vardır. Milletimize hizmet noktasında kadınlarımızın önemi çok büyüktür” dedi.

05/08/2022 11:50
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: töre, gikad, kıbrıs’ın cevherleri,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.