Törene katıldı ama ayakta zor durdu... Prensesler de fedakârlık yapar!

ads ads ads ads
17/06/2024

ads
Törene katıldı ama ayakta zor durdu... Prensesler de fedakârlık yapar!

Dışarıdan bakıldığı zaman dünyanın en çok özenilen insanlarından biri Kate Middleton... Ya da yaşadığı önemli sağlık sorunu ortaya çıkıncaya kadar öyleydi... Son gelişmelerin ardından bu durum değişmiş olabilir büyük olasılıkla.

Bu yılın başında karın bölgesinden büyük bir ameliyat geçiren sonra da mart ayında kansere yakalandığını kendisi açıklayan 42 yaşındaki Kate Middleton, altı aylık bir aranın ardından, 15 Haziran'da ilk kez halkın karşısına çıktı.

Prenses, her zamanki zarafetiyle İngiliz kraliyet ailesi için çok önemli olan bir etkinliğe katıldı. Bu kadar çok seveni ve merak edeni olduğu için de aslında o günün yıldızı olması gereken Kral Charles'ı bile gölgede bıraktı.

ERTESİ GÜN BÜTÜN DÜNYANIN MANŞETLERİNDEYDİ
Bu arada küçük bir hatırlatma... Her ne kadar Trooping The Colour, kökleri çok eskilere dayanan bir askeri tören olsa da aynı zamanda tahttaki hükümdarın da doğum günü olarak kutlanıyor.

Yani aslında o günkü tören Charles'ın onuruna gerçekleştirildi. Ama sonuç olarak günün yıldızı, en çok konuşulan ve ertesi gün basının manşetlerini süsleyen kişisi Galler Prensesi Kate Middleton oldu.

Aslında bir süredir bu önemli günde balkona çıkacağı hakkında söylentiler dolaşan Kate Middleton'ın o gün törende yer alacağı kesin değildi. Hatta aylar önce törene katılacaklar listesinden ismi çıkarılmıştı. Törenden birkaç gün önce yayılan söylentilere göre de Kate o törene katılamayacaktı.

Trooping The Colour'dan bir gün önce kocası Prens William ile birlikte kullandığı resmi sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı ve hayranlarını sevindiren mutlu haberi verdi. Yine de herkes törende Kate'i görünceye kadar kafasındaki soru işaretlerini bir türlü silip atamadı. Çünkü sağlık sorunu ciddiydi ve her an bir aksilik olabilirdi.

Sonuçta Kate sözünü tuttu ve törendeki yerini aldı. Üstelik sadece balkona çıkmakla kalmadı, atlı arabada üç çocuğuyla birlikte Buckingham Sarayı'na ulaştı. Sonra da ailenin önde gelenleriyle birlikte balkondan kendisini görmeye gelenleri selamladı.

KAYINPEDERİNE DESTEK İÇİN FEDAKÂRLIK YAPTI
Aslında Kate'in törenin başından beri çekilen fotoğraflarına bakıldığında yüzünün her zaman gülmediği de dikkat çekti. Mücadele ettiği hastalığın fiziksel ve psikolojik etkileri, gördüğü tedavinin yarattığı yorgunluk kimi zaman dışa yansıyordu çünkü.

Tören boyunca bazen Kate'in gözlerinden bulutlar geçti, bazen gülümsemesi yarıda kesildi. Bir an da Kate ayakta dururken gözlerini uzun süre kapalı tuttu. Fakat yine de aileye katıldığı ilk günden bu yana olduğu gibi görevini eksiksiz ve kusursuz olarak yerine getirdi. Günü de sarayın balkonundan gülümsemeler saçarak tamamladı.

İngiliz basınının bu konudaki yorumlarına bakılırsa Kate Middleton, İngiliz kraliyet ailesi, özellikle de bu yılın başından beri ortak kaderi paylaştığı yani aynı hastalığın farklı türüyle mücadele eden kayınpederi Kral Charles için fedakarlıkta bulundu. Hastalığına ve bunun yarattığı yorgunluğa rağmen görevini yerine getirdi.

AKSİ HALDE TÖREN RENKSİZ GEÇECEKTİ
Bu konuda yapılan yorumlara göre tüm aile bu özel günün kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini istiyordu. Bunun için de en çok ilgi çeken üyelerin orada bulunması gerekiyordu.

Bu üyeler de elbette Prens William, karısı Kate ve üç çocukları George, Charlotte ve Louise... Ailenin vitrin yüzleri olmadan bu tören de sıkıcı ve renksiz geçecekti.

Bir dönem Prens William'ın karısı törene katılamasa bile çocuklarıyla birlikte gideceği konuşuldu. Elbette öyle bir durumda da yine renkli görüntüler sergilenecekti. Yine de bir eksik bir şeyler kalacaktı.

Ayrıca bir de zorlu bir durum ortaya çıkacaktı. Galler çiftinin büyük çocukları George ve Charlotte, yaşlarına rağmen kendilerine hakim ve nerede ne yapacaklarını bilen çocuklar.

ÇOCUKLARINI ÖZELLİKLE DE EN KÜÇÜĞÜNÜ KONTROL ALTINDA TUTTU
Ama aynı durum, Louis için geçerli değil. Babaları William, askeri törende olduğu sırada çocukların başkaları tarafından kontrol altına alınmaları da aile içinde çok hoş karşılanmayan bir durum.

İşte Kate Middleton'ın törene katılmasının nedenlerinden biri bu. Galler Prensesi Kate, önce otomobilde kocası William ve çocuklarıyla birlikte seyahat etti.

William atı üzerinde askeri geçide katıldığı sırada Kate de bu kez atlı araba ile Buckingham Sarayı'na doğru yola çıktı. Tabii ki o sırada yanında çocukları da vardı.

Yapılan yorumlara göre Kate Middleton'ın törene katılmasının tek nedeni bu değil. Daha önemli bir ayrıntı daha var: Kayınpederi Kral Charles'a destek olmak ve bunu gözler önüne sermek.

17/06/2024 23:23
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK İNGİLTERE

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.