Trabzonspor kupasına kavuştu

ads ads ads
14/05/2022

ads
ads
Trabzonspor kupasına kavuştu

Şampiyon Trabzonspor için büyük gün geldi çattı. Fırtına, kupasını kaldırmadan önce kutlamalara, denizden başladı.

Karadeniz suları adeta bordo maviye büründü. Bordo-mavililer, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nden otobüsle geldiği Yat Limanı'ndan tekneyle ayrıldı ve deniz yoluyla "şampiyonlar filosu" oluşturuldu.

Tekne girişinde kaptan tarafından karşılanan oyuncuların üzerlerinde şampiyonluk tişörtleri yer aldı. Oyuncular, müzik eşliğinde özellikle kolbastı ve horon oynayarak eğlendi.

Yunan oyuncular Bakasetas ve Siopis'in saçlarını bordo-maviye boyadı. Gervinho ve Edgar gibi sezonu kapayan oyuncular da kutlamada yer aldı.

Tesislerden ayrılan şampiyonların filosuna taraftarlar da kendilerine ait çok sayıda tekneyle bordo-mavi bayraklarıyla eşlik etti. Taraftarlar, meşalelerle ve tezahüratlarla takımlarının şampiyonluğunu kutladı. Deniz kenarında da taraftarlar, yol boyu takımlarına sevgi gösterilerinde bulundu.

Trabzonspor'u taşıyan tekne Faroz Limanı'nda taraftarları selamladıktan sonra Trabzon Limanı'na döndü.

Denizde başlayan coşku, statta noktalanan şehir turuyla sürdü

Limandan üstü açık otobüse geçen bordo-mavili ekibin kafilesi, kupa töreninin yapılacağı Medical Park Stadı'na doğru yola çıktı. 

Konvoy eşliğinde saat 19.00 sıralarında Medical Park Stadı'na ulaşan kafileye, yol boyunca ve stat çevresindeki taraftarlar sevgi gösterilerinde bulundu. Bordo-mavili kafileyi taşıyan otobüs, özellikle stat yakınında ilerlemekte büyük güçlük çekti.

Ve heyecanın doruğa çıktığı o an...Kuap Kaptan Uğurcan'ın ellerinde...

Stattaki kutlamaların ardından sıra kupa törenine geldi.  Trabzonspor, Medical Park Stadı'nda düzenlenen törenle şampiyonluk kupasını aldı. Kaptan Uğurcan Çakır, şampiyonluk kupasını kaldırdı.

14/05/2022 22:54
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.