HABER KIBRIS

Trump IŞİD ile ilgili gizli bilgileri Lavrov ile paylaştı

ads
16/05/2017

Trump IŞİD ile ilgili gizli bilgileri Lavrov ile paylaştı
ads

Amerikan medyası Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump’ın Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’a IŞİD örgütüyle ilgili çok gizli bilgiler paylaştığını iddia etti.

Washington Post gazetesi söz konusu haberini şu anda aktif görevde olan ve eski yetkililerin verdiği bilgilere dayandırdığını belirtti. Ancak Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı H. R. Mcmaster haberin asılsız olduğunu söyledi:

“Bu gece yayınlanan haber gerçek dışı. Başkan ve Dışişleri Bakanı sivil havacılığı tehdit eden şeyler de dahil olmak üzere iki ülkeyi ilgilendiren tehditleri konuştu. Hiçbir şekilde istihbarat kaynakları ve işleyiş yapıları hakkında konuşulmadı. Ayrıca Başkan Trump kamuoyunun bilmediği hiçbir askeri operasyondan da bahsetmedi. Ben odadaydım. Böyle bir şey yaşanmadı. Herkese teşekkür ediyorum.”

Washington Post, gizli bilgilerin ABD’ne bir müttefiki tarafından verildiğini ancak söz konusu bilgilerin Rusya ile paylaşma izni verilmediğini yazdı. Gazete, Trump’ın bilgileri Lavrov’a, geçen hafta Oval Ofis’teki görüşmede verdiğini iddia etti.

Bu habere tepkiniz:
TAGS: trump, lavrov, haber
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems