Trump'ın ses kayıtlarını paylaşan gazeteci Woodward'a telif davası

ads ads ads ads
31/01/2023

ads
Trump'ın ses kayıtlarını paylaşan gazeteci Woodward'a telif davası

Eski ABD Devlet Başkanı Donald Trump, gazeteci Bob Woodward'a "Tehlike" adlı kitabı için yapılan röportajların ses kayıtlarını kamuya açıklama izni olmadığını iddia ederek dava açtı.

Eski ABD Devlet Başkanı Donald Trump'ın avukatları, yayıncı Simon & Schuster Inc. ve kitabın yazarı Bob Woodward'a telif hakkını ihlal etmekten dava açtı ve yaklaşık 50 milyon dolar tazminat talep etti.

Avukatlar, Trump'ın Aralık 2019 ile Ağustos 2020 arasında kaydedilmesine izin verdiği bir dizi röportajı sadece Woodward'ın üzerinde çalıştığı kitap için kabul ettiğini belirterek, Kasım 2022'de yayımlanan "Trump Kasetleri: Bob Woodward'ın Devlet Başkanı Donald Trump ile 20 Röportajı" sesli kitabının Trump'ın telif hakkını ihlal ettiğini savundu.

"Agresif bir savunma yapacağız"

Yayıncı ve Woodward, Trump'ın açtığı davanın haklı bir gerekçeye dayandırılmadığını ve buna karşı agresif savunma yapacaklarını belirten ortak bir bildiri yayımladı.

Tüm görüşmelerin Trump'ın bilgisi ve onayıyla kaydedildiği belirtilen bildiride, "Üstelik Trump'ın kendi tabiriyle, bu tarihi kayıtlar kamu yararınadır. Gerçeklerin ve hukukun lehimize olduğuna inanıyoruz." ifadelerine yer verildi.

31/01/2023 10:14
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Trump
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.