Trump'ın sus payı davası ABD'lilerin yüzde 35'i yasa dışı iş yaptığına inanıyor

ads ads ads ads
16/04/2024

ads
Trump'ın sus payı davası   ABD'lilerin yüzde 35'i yasa dışı iş yaptığına inanıyor

ABD’de yapılan bir ankette, katılımcıların sadece yüzde 35'i, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın, müstehcen film oyuncusu bir kadına 2016 başkanlık seçimleri sırasında "sus payı" ödemekle "yasa dışı" iş yaptığına inandığını söyledi.AP-NORC Halkla İlişkileri Araştırma Merkezince yapılan anket, dün, jüri seçimi ile başlayan tarihi davayla ilgili halkın bakışını ortaya koydu.

4-8 Nisan'da ulusal düzeyde yapılan ankete katılan 1204 yetişkinin yüzde 35’i, Trump'ın ilişkide olduğu bir kadına seçimler öncesinde “sus payı” ödemesini, “yasa dışı” olarak nitelerken, yüzde 31’i ise “yasa dışı değil ama ahlaksız” şeklinde tarif etti.

Katılımcıların yüzde 14’ü sus payı ödemesinde “hiç bir yanlış yok” derken, yüzde 19’u da yeterli bilgisi olmadığı için görüş belirtmeyeceğini kaydetti.

Ankette, dün yargılanmasına başlanılan sus payı davasında suçlu bulunması halinde Trump’ın başkanlık için uygun olup olmayacağı sorusuna katılımcıların yüzde 29’u “evet”, yüzde 50’si “hayır”, yüzde 21’i de “bir fikri olmadığı” şeklinde görüş belirtti.

16/04/2024 21:56
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.