Tuğra Grubundan bir tehdit daha!

“Tuğra Grubu” KKTC’den postaladığı bir mektupla, İmmap şirketi sahibi İlhan Mustafa Yeniada’dan 100 bin Sterlin istedi

ads ads ads
30/03/2012
Kıbrıs Gazetesi

ads
ads
ads
Tuğra Grubundan bir tehdit daha!

Ülkemizde cep telefonlarıyla tehdit ve şantaj eylemleri sürerken, bu kez tanınmış işadamlarından, İmmap Ltd. sahibi İlhan Mustafa Yeniada’ya mektupla tehdit mesajı gönderildi ve kendisinden 100 bin Sterlin talep edildi. Mektupta, işadamı Yeniada’ya “yaptığımız araştırma neticesinde bu miktarın sizi etkilemeyeceği kanaatine varılmıştır” denildi.

“Türk İntikam Tugayı (TİT) Tuğra Grubu” imzasıyla 13 Mart günü postalanan mektup, işadamı Yeniada’ya dün ulaştı. Yeniada, son zamanlarda tırmanışa geçen tehdit ve şantaj girişimleri karşısında üzüntüsünü dile getirirken, polise şikayette bulundu.

Söz konusu grup tarafından KKTC’den postalanan, iki sayfa halinde yazılmış, pullu ve mühürlü mektupla paranın derhal ve nakden ödenmesi istendi.

Yeniada’dan parayı 25 Mart 2012-31Mart 2012 tarihleri arasında yanında bulundurması talep edildi.

Teslimatın yapılmaması veya ihanet olması durumunda ise bilgilerinin olacağı belirtilen mektupta, “olası bir kasıt, ihmal ve ihanet dikkate alınacak ve durumunuz gözden geçirilecek, gereken yapılacaktır” denildi.

Mektupta imza olarak, “Türklüğe ihaneti görülenler varsa, cezalandırmaktan başka çare yoktur. Her şey yüce Türk milleti adına” denilerek “Yüzyılın en büyük Türk hareketi engellenemez” sloganı yazıldı.

Mektup, iş yerine postalandı

İmmap Ltd’in sahibi İlhan Mustafa Yeniada, tehdit mektubunu dün sabah saat 11.00 sıralarında aldığını söyledi.

Mektubun, şirkete biri tarafından getirtildiğini ve bir çalışanına teslim edildiğini belirten Yeniada, kimseyle bir husumeti olmadığını ifade etti.

Yeniada, konuyu hemen polise bildirdiğini ve olayla ilgili ifade vereceğini belirtti.

“İhanet halinde gereken yapılacak”

İlhan Mustafa Yeniada adına 13 Mart 2012 tarihinde postalanan mektuba No: 2012/KKTC 2012-03-13 yazılarak “kişiye özeldir” kaşesi vuruldu.

Mektupta şöyle denildi:

“Sizden haklı mücadelemiz için talebimiz 100 bin Sterlindir. Bu miktar def’aten ve nakden ödenecektir. Yaptığımız araştırma neticesinde bu miktarın sizin iş ve diğer faaliyetlerinizi etkilemeyeceği kanaatine varılmıştır. Bu miktarı 25.03.2012-31.03.2012 tarihleri arasında yanınızda bulundurunuz. Sizinle irtibata geçilecek ve teslim direktifleri size bildirilecektir. Bu tarihe kadar teslimatın yapılmaması durumunda veya ihanet söz konusu olduğunda bilgimiz mutlaka olacaktır. Olası bir kasıt, ihmal veya ihanet dikkate alınacak ve durumunuz gözden geçirilecek, gereken yapılacaktır. Bu desteğiniz ve kimliğiniz gizlilik ilkelerine göre muhafaza edilecektir. Bundan bir şüpheniz olmasın. Gizlilik ilkelerini sizden de umuyor ve bekliyoruz.

Türklüğe ihaneti görülenler varsa, cezalandırmaktan başka çare yoktur. Bu vesile ile size aileniz ve sevdiklerinizle birlikte yaşam boyu mutluluklar dileriz. Saygılarımızla T.İ.T Tuğra Grubu-her şey yüce Türk milleti adına”.

Mücadelelerini anlattılar

Tehdit mektubunun ikinci sayfasında ise “Türk İntikam Tugayı (TİT) Tuğra Grubu” olarak amaçlarını anlatan grup, “Yanımızda olanlarla mücadelemizi devam ettirirken karşımızda olanları ve bizlere ihanet edenleri YÜCE TÜRK MİLLETİ ADINA yargılar ve cezalandırırız” denildi.

Mektup şöyle:

“Yüce Türk Milleti adına;

Türk doğmak, Türk olarak var olmak en büyük şereftir. Ne mutlu Türküm diyene ve Türk olarak yaşamını sürdürebilene.

Türk olmak zordur dünyada, bu şerefe nail olanlar için gün birlik ve beraberlik günüdür. Günümüzde Türk olarak yaşamımızı sürdürebilmek, önümüze konan engellere, yüzümüze kapatılan kapılara, sırf Türk olduğumuz için uğradığımız haksızlıklara vs. rağmen Türk olabilmek ve Türk olarak yaşayabilmek zordur bu dünyada.

Bunlarla mücadele ediyoruz;

-Emperyalist güçlerin ülkemiz ve Türk milleti üzerinde oynadıkları oyunları bozmak.

-Vatanımızı peşkeş çeken siyaset ve devlet adamı görünümlü vatan hainlerini, halkımızın önünde ifşa etmek ve yüce Türk milleti adına cezalandırılmalarını sağlamak.

-Beş kıtaya yayılmış Türk milletinin yozlaştırılmaya çalışan kültür, örf, adet, gelenek ve göreneklerini yaşatma Türk insanının yozlaştırılan ve kaybolan itibarını geriye kazandırmak için yapılan çalışmaları desteklemek.

-Ülkemiz ve Türk milleti üzerinde oynanan ekonomik yıpratma neticesinde, planlı, ahlaki ve dinsel çöküntüleri engellemek.

-Türk devletinin dünya devletleri arasında çalışarak üreten, bilinçli ve bilgili insanları ile örnek timsali konumuna getirilmesi için mücadele etmek.

DESTEKLERİNİZLE MÜCADELEMİZ GÜÇLENMEKTEDİR.

Bu haklı ve onurlu mücadelemiz siz muhterem kandaşlarımızın maddi ve manevi destekleriyle sürdürülebilmektedir.

Bizler bu mücadelemizin gönüllü askerleri olarak siz seçkin insanlarımızın desteklerini asla unutmayacaktır. Yanımızda olanlarla mücadelemizi devam ettirirken karşımızda olanların ve bizlere ihanet edenleri yüce Türk milleti adına yargılar ve cezalandırırız. “Yüzyılın en büyük Türk hareketi engellenemez”. 

30/03/2012 12:47
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: tuğra teşkilatı, türk intikam tugayı, İlhan Mustafa Yeniada
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.