Tüketici Örgütleri Konfederasyonu plaj ücretleri hakkında İçişleri Bakanlığına çağrıda bulundu

ads ads ads ads ads
23/06/2024

ads
Tüketici Örgütleri Konfederasyonu plaj ücretleri hakkında İçişleri Bakanlığına çağrıda bulundu

Tüketici Örgütleri Konfederasyonu, plajların kullanımı için talep edilen yüksek ücretlere işaret ederek, bu ücretlerin yasaya uygun olarak belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

Konfederasyondan yapılan açıklamada, plaj ücretlerinin İçişleri Bakanlığı tarafından tespit edilmesi gereken ücretler olduğu belirtilerek, İçişleri Bakanı göreve davet edildi. 

Açıklamada, 26/1993 sayılı “Plajların Kullanım ve Denetim Yasası” hükümlerinde plajlarda verilen hizmetlerden alınacak ücretlerin yazıldığı, bu ücretlerin sadece enflasyon oranına göre Bakanlar Kurulu tarafından yayımlanacak bir emirname ile artırılabileceği ifade edilerek, bugün plajlarda alınan yüksek ücretlere İçişleri Bakanlığı'nın seyirci kaldığı savunuldu, Bakanlık protesto edildi.

Yasaların, mağdur yurttaşların zararının giderilmesinden ilgili idarenin sorumlu olduğunu öngördüğüne de işaret edilen açıklamada, bu konuda gerekli hukuksal işlemlerin “Tüketicileri Koruma Yasası” kapsamında Ekonomi ve Enerji Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Tüketici Hakem Heyeti’nde başlatılacağı kaydedildi.

23/06/2024 18:33
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Tüketici Örgütleri Konfederasyonu plaj ücretleri hakkında İçişleri Bakanlığına çağrıda bulundu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.