Tunçtaşlı’dan Denktaş’a: Sizi evimizde bekleyeceğim...

ads
ads
16/10/2020

ads
Tunçtaşlı’dan Denktaş’a: Sizi evimizde bekleyeceğim...

Demokrat Parti Genel Sekreter Yardımcısı Av. Ali Tunçtaşlı, Serdar Denktaş’ın DP’den istifa kararını değerlendirerek “Kararınıza sonuna kadar saygı duyacağım ve sizi evimizde kalıp bekleyeceğim” dedi.

“Onursuz davrananlara parti tüzüğü gereği hesabını soracağım” ifadelerini kullanan Tunçtaşlı, bu seçimde toplumun Akıncı ve Türkiye arasında bir seçime itildiğine dikkat çekti.

DP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Ali Tunçtaşlı’nın açıklaması şöyle:  

Öyle bir cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdik ve geçiriyoruz ki adeta toplum Akıncı ve Türkiye arasında bir seçime itildi.

Arada kalan tüm adaylarda ezildi. Bunun sonuçlarından bir tanesini de Demokrat Parti yaşıyor. Yıllarca genel başkanlığımızı yapan ailesine vermediği emeği bizlere, ülkesine veren toplumun  taleplerine karşı her seferinde bakış açısını ve kararlarını değiştirmekten korkmayan çağın gerektirdiği gibi davranan Serdar Denktaş, bana elini uzatıp siyasete başlattığı, bize güvenen ve yıllarca beraber omuz omuza inşa ettiğimiz Demokrat Parti’den, evimizden bağını kopardığını açıklamıştır.

Sevgili başkanım, insanın hayatında bazen rüzgarlar esmelidir, ağır zannettiğimiz taşların ağır mı, hafif mi olduğunu görebilmemiz için yaşadığımız sonuçlardan ders çıkaracağımızdan, onursuz davrananlara parti tüzüğü gereği hesabını soracağımdan şüpheniz olmasın.

Kararınıza sonuna kadar saygı duyacağım ve sizi evimizde kalıp bekleyeceğim.

16/10/2020 18:03
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Tunçtaşlı’dan Denktaş’a: Sizi evimizde bekleyeceğim...
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.