HABER KIBRIS

Turizm Bakanı Ataoğlu'ndan Şehit Binbaşı'nın vasiyeti için talimat

ads
22/03/2018
Sefa KARAHASAN/LEFKOŞA, (DHA)

Turizm Bakanı Ataoğlu'ndan Şehit Binbaşı'nın vasiyeti için talimat

ZEYTİN Dalı Harekâtı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın (42), eşi ve kızına Kıbrıs tatillerini ertelememeleri yönündeki vasiyetiyle ilgili  açıklama geldi. Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, "Arkadaşlara talimat verildi; şehidimizin ailesi bizler tarafından Kıbrıs'ta ağırlanacaktır" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı'nda 15 Mart'ta yaralanan ve Hatay'da tedavi gördüğü hastanede şehit olan Piyade Binbaşı Mithat Dunca'nın duygulandıran vasiyetinde, eşi ve kızının, beraber yaptıkları tatil planlarını şehit düşmesi halinde ertelememeleri de yer aldı. Şehit Dunca'nın vasiyetiyle ilgili Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu açıklama yaptı.

Şehit Binbaşı'nın vasiyet bilgisi kendilerine geldiği anda özel bir toplantı yaptıklarını anlatan Ataoğlu, "Arkadaşlara talimat verildi; şehidimizin ailesi bizler tarafından Kıbrıs'ta ağırlanacaktır" dedi. "Mehmetçik nerede şehit olursa bizim de canımız yanar" ifadelerini kullanan Ataoğlu, "Şehit Binbaşımızın Türkiye'deki vasiyeti bizi de bağlar, bağlamaktadır. Biz şehidimizin vasiyetini yerine getireceğiz. Aileye ulaşmak için arkadaşlar çalışıyor" diye konuştu.

Şehit Piyade Binbaşı Mithat Dunca vasiyetinde, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalsın diye can verdiğinin bilinmesini ifade etmiş, eşi ve kızının beraber yaptıkları tatil planlarını şehit düşmesi halinde ertelememelerini istemişti.

Sefa KARAHASAN/LEFKOŞA, (DHA)

ads
Bu habere tepkiniz:
TAGS: Mithat Dunca, şehit binbaşı, afrin, zeytin dalı operasyonu, fikri ataoğlu
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2018 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs. Design: LATIS Internet Media Systems