Türkanime ve anime izlemeyi severlere iki macera filmi

ads ads ads ads
13/03/2019

ads
ads
Türkanime ve anime izlemeyi severlere iki macera filmi

     Bugün siz, Türkanime ve anime izlemeyi sevenler için, seçtiğim iki film de bir masal havasında, insanı alıp götürüyor. Macera türündeki animeler, genelde içinde birkaç türü barındıran animelerdir. Bu yüzden de farklı türler seven insanları aynı filmlerde buluşturur. Türkanime ve anime izlemeyi sevenleri de aynı çatı altında buluşturacak bu iki filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.

    Ruhların Kaçışı

     Siz, Türkanime ve anime izlemeyi sevenler için seçtiğim ilk macera filmi, dünyanın en önemli animasyon sanatçılarından, Hayao Miyazaki’nin ödül almış filmi olan Ruhları kaçışı. Filmin konusu, yeni taşındıkları eve doğru giden on yaşındaki Chihiro ile anne, babasının yolculuklarıyla başlıyor. Chiriro’nun babası bir ara yanlış bir yola sapıyor ve küçük anıt mezarlar ve heykelciklerle dolu gizemli bir araziye varıyorlar. Burada karşılarına ufak bir tünel çıkıyor. Chihiro, geri dönme konusunda ısrar ediyor fakat annesiyle babası bu gizemli yeri keşfetmek istiyorlar. Arabada beklemekten korkan Chihiro da onlara katılmak zorunda kalıyor ve birlikte, babasının eski ve terk edilmiş bir fuar alanı olduğunu söylediği rengarenk süslemeler ve leziz kokularla dolu alanda gezintiye çıkıyorlar. Daha sonra leziz kokuların olduğu restorana giriyorlar ve annesiyle babası buradaki leziz yiyeceklerin tadına bakmaya başlıyor. Bu sırada etrafı araştırmaya giden Chihiro, Haku ismindeki genç bir çocukla tanışıyor ve çocuk ona, hava karardıktan sonra orada olmaması gerektiğini söylüyor. Bunun üzerine korkan Chihiro, geri döndüğünde annesiyle babasını, birer domuza dönüşmüş halde buluyor. Heyecan dolu, macera türünde olan Ruhların kaçışı filmi, müthiş bir Hayao Miyazaki animesidir. Türkanime ve anime izlemeyi sevenlerin tekrar tekrar izlemek isteyecekleri bir filmdir. Eğer izlemeyenler varsa en kısa zamanda izlemelerini tavsiye ediyorum.

     Howl no Ugoku Shiro

     Türkanime ve anime izlemeyi sevenler için ikinci seçtiğim film ise, Howl no Ugoku Shiro. Konusu; Sophie adında geçimini şapka dikmekle sağlayan genç bir kadının üzerine kuruludur. Sophie bir gün şehirde gezerken, Howl adında yakışıklı bir büyücüyle tanışır. Büyücü, Sophie‘yi kötü ruhların elinden kurtarır. Ancak karanlık tarafın büyücü lideri, Sophie‘yi yalnızken yakalar. Onu lanetler yaşlı bir kadına çevirir, sonra da Howl‘a mesajını iletmesini söyler. Sophie, bir süre bekler daha sonra bir çare bulmak için yola çıkar. Uzun bir yolculuk yaptıktan sonra Howl’ın yürüyen kalesine varır. İçeri girdiğinde ise kendisini bambaşka sihirli bir dünya bekliyordur. Türkanime ve anime izlemeyi sevenlerin, filmin sonunu beklerken, hayal dünyalarının sınırlarını zorlamaları gerekecek.

     Türkanime ve anime izlemeyi sevenler için iki seçtiğim macera filminin de konusu büyüyle alakalı. Hem macera türünde hem de büyü türünde olan konulara sahip. İyi seyirler diliyorum.

13/03/2019 12:23
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Türkanime, anime, macera filmi
MANŞETLER

HK SİNEMA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.