Turkish Cargo, Covid-19 aşılarını taşıyor

Turkish Cargo, kıtalar arası kurduğu hava kargo köprüsüyle Covid-19 aşılarını taşıyor

ads
19/11/2020

ads
Turkish Cargo, Covid-19 aşılarını taşıyor

Türk Hava Yollarının (THY) kargo markası Turkish Cargo, Çin'den sipariş edilen Covid-19 aşılarını dünyanın farklı ülkelerine ulaştırmaya başladı.

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, dünyanın 127 ülkesine hizmet sağlayan Turkish Cargo'nun, Çin'de üretilen Covid-19 aşılarını yaklaşık 17 bin kilometre uçuş mesafesi uzaklıkta olan Brezilya'ya taşıdığı belirtildi. Özel soğutma sistemlerine sahip 7 konteynere yüklenen Covid-19 aşılarının, Pekin'den İstanbul aktarmalı olarak Güney Amerika'nın en büyük kenti olan Sao Paulo'ya korunaklı şekilde ulaştırıldığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Turkish Cargo; Mumbai, Brüksel, İstanbul, Singapur, Dubai, Basel, Londra ve Amsterdam gibi önemli ve sertifikalı destinasyonlara ilaç taşıyarak, 400'den fazla destinasyon arasında küresel ilaç koridoru oluşturdu, üretilen ve üretilme aşamasında olan Covid-19 aşılarını tüm dünyaya ulaştırma noktasındaki kararlılığını sürdürüyor.

IATA CEIV (Center of Excellence for Independent Validators) pharma sertifikasına sahip Turkish Cargo, ilaç taşımacılığı için tasarladığı ve global standartları sağladığı 'TK Pharma' ürünü ile en ideal şartlarda soğuk zinciri koruyor.

19/11/2020 08:53
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Türk Hava Yolları, covid-19, aşı
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.