Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC'de İncelemelerde Bulundu

ads ads ads ads ads
25/05/2024

ads
Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC'de İncelemelerde Bulundu

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) gerçekleştirilen projeleri yerinde incelemek üzere KKTC Başbakanı Sayın Ünal Üstel ile birlikte Güzelyurt'ta bulundu. Yılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iş birliğiyle hayata geçirilecek olan ve geçtiğimiz günlerde Ankara'da imzalanan mutabakat zaptını da inceledi.

Bu kapsamda, orta vadede tamamlanması planlanan 40 bin ton kapasiteli Güzelyurt Soğuk Hava Deposu ve Entegre Tesisleri ile Güzelyurt Hastanesi inşaat alanlarını ziyaret etti.

Cevdet Yılmaz'ın açıklamasının tamamı şöyle:

Bugün, Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin huzur ve refahı için sürdürülen projeleri yerinde görmek amacıyla KKTC Başbakanı Sayın Ünal Üstel ile birlikte Güzelyurt’tayız.

TOBB iş birliği ile gerçekleştirilecek olan ve geçtiğimiz günlerde Ankara’da mutabakat zaptını imzaladığımız, orta vadede 40 bin ton kapasiteli Güzelyurt Soğuk Hava Deposu ve Entegre Tesisleri ile Güzelyurt Hastanesi inşaat alanını inceledik.

Türkiye olarak, Kıbrıs Türkü’nün müreffeh bir geleceğe doğru attığı kararlı adımları her daim destekleyecek ve KKTC’nin güvence kaynağı olmaya devam edeceğiz.

Türkiye-KKTC iş birliği projelerinde emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ediyor, yakın zamanda hayata geçecek olan bu projelerin Kıbrıs Türkü kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.

25/05/2024 14:40
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Cevdet Yılmaz,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.