Türkiye, 'Eurovision'a katılmak için görüşmelere başladı

Geçtiğimiz günlerde yapılan 'Eurovision' şarkı yarışması Türkiye'nin gündemine oturmuş, binlerce müziksever, Türkiye'nin yeniden yarışmaya katılmasını istemişti. Türkiye 34 kez katıldığı Eurovision Şarkı Yarışması’na yeniden katılma sinyali verdi. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, sosyal medya hesabından yarışma ile ilgili tekrar görüşmelere başlandığını açıkladı.

ads ads ads
22/06/2021

ads
ads
ads
Türkiye, 'Eurovision'a katılmak için görüşmelere başladı

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, Türkiye’nin Eurovision’a katılımı konusunda harekete geçtiklerini açıkladı. Bu durum vatandaşlarda heyecan uyandırdı, şimdiden hangi şarkıcının yarışmaya katılacağı merak konusu oldu.

'PUANLAMA SİSTEMİNDE HAKSIZLIK' 

"Yarışmaya yeniden neden katılma kararı alındı?” sorusu kafalarda soru işareti yaratırken, gözler yeniden TRT’ye çevrildi. Türkiye 2013 yılında puanlama sistemindeki haksızlığı gerekçe göstererek 'Eurovision’dan çekilmişti.

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, Eurovision için görüşmelere başladıklarını açıkladı ve "Eurovision’un başına Kuzey Avrupa’dan çok iyi biri geldi. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem" dedi.

Eurovision Şarkı Yarışması 65 yıldır yapılsa da Türkiye yarışmaya ilk kez 1975 yılında dahil oldu.. 

22/06/2021 10:14
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Türkiye, Eurovision
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.