Türkiye'de pandemi yurdundan çarşaflı kaçış planı ölümle sonuçlandı

ads ads ads ads
05/05/2021

ads
ads
ads
Türkiye'de pandemi yurdundan çarşaflı kaçış planı ölümle sonuçlandı

Türkiye'de Maltepe Cezaevi'nden çıktıktan sonra yurtta karantinaya alınan Pakistan uyruklu Ali Muhtar, uç uca eklediği perde ve çarşaflara tutunarak 12'inci kattaki odasının penceresinden aşağı sarktı. 6'ncı kata kadar inen Muhtar, çarşafların kopması sonucu yere düşerek hayatını kaybetti.

Koronavirüsü şüphesi bulunan Pakistan uyruklu Ali Muhtar (36) Maltepe Cezaevi’nden çıkarıldıktan sonra İl Göç İdaresi’ndeki işlemleri bitene kadar İstanbul Maltepe’deki Mimar Sinan Erkek Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.

Muhtar, yurtta 2 gün kaldıktan sonra kaçmak için odalardan topladığı perde ve çarşafları birbirlerine bağladı. Perde ve çarşaflara tutunarak 12’inci kattaki odasının penceresinden aşağı sarkan Muhtar, 6’ıncı kata kadar indi.

25 METREDEN YERE ÇAKILDI

Muhtar, çarşafların kopması sonucu 6’ıncı kattan, yaklaşık 25 metre yükseklikten aşağı düştü. Kanlar içinde yerde yatan Muhtar’ı gören görevliler, durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Ali Muhtar’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ve savcı incelemesinin ardından Muhtar’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

Yurdun yakınında bulunan sitenin sakini, “Sabah saatleriydi, biz sese uyandık. Dışarıdan baktığımda ambulans gelmişti. Birileri bağırıyordu. Pakistan uyruklu olduğunu duydum. Bir vatandaşın yukarıdan aşağı perde sarkıtarak indiğini öğrendim” dedi. (DHA)

05/05/2021 16:04
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Türkiye, pandemi, ölüm
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.