HABER KIBRIS

ad

Türkiye'den Libya'ya seyahat uyarısı

ads
07/04/2019

ads
Türkiye'den Libya'ya seyahat uyarısı

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Libya'ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının son gelişmeleri takip etmeleri ve seyahat planlarını bu çerçevede gözden geçirmeleri uyarısında bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Libya'daki gelişmelere ilişkin bu ülkeye yönelik seyahat uyarısı yayımladı.

"Libya'da yaşanan gelişmeler ve özellikle Trablus civarındaki çatışmalar dikkate alınarak, Libya'ya seyahat etmeyi öngören vatandaşlarımızın son gelişmeleri takip etmeleri ve seyahat planlarını bu çerçevede gözden geçirmeleri önerilmektedir." ifadesi kullanılan duyuruda, Trablus Büyükelçiliği ve Misurata Başkonsolosluğunun faaliyetlerine normal şekilde devam ettiği belirtildi.

Duyuruda, gerekli durumlarda Trablus Büyükelçiliğine, Misurata Başkonsolosluğuna ve 24 saat hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne ulaşılabileceği kaydedildi.

Büyükelçiliğe 218 21 340 11 40 / 41 / 43 / 44, Başkonsolosluğa 218 94 800 5436 ile 218 91 711 7154, Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne ise 90 312 292 2929 telefon numaralarından ulaşılabileceği anımsatıldı.

Libya'nın doğusundaki askeri güçlerin lideri General Halife Hafter, 4 Nisan'da Trablus'u ele geçirmek için saldırı başlattıklarını açıklamıştı.

Ulusal Mutabakat Hükümeti Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac da Başkomutan sıfatıyla Genelkurmay Başkanlığına gönderdiği talimatta, sivillerin hayatına yönelik tehditlere karşı Hava Kuvvetleri Komutanlığını operasyonlar düzenlemekle görevlendirmişti.

 

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Türkiye’den Libya’ya seyahat uyarısı, haber, kıbrıs
MANŞETLER

HK TÜRKİYE

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.