Twitter'dan çalışanlarına Elon Musk yasağı

Musk'ın 44 milyar dolarlık devralmayı feshetmesi hakkında tweet atmalarının veya konuşmalarının yasaklandığını açıkladı.

ads ads ads ads
10/07/2022

ads
ads
Twitter'dan çalışanlarına Elon Musk yasağı

Twitter, çalışanlarına Tesla CEO'su ve milyarder Elon Musk'ın 44 milyar dolarlık devralmayı feshetmesi hakkında tweet atmalarının veya konuşmalarının yasaklandığını açıkladı.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk,  sosyal medya şirketi Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasını geçtiğimiz günlerde feshetmişti.

Elon Musk'ın bu isteği üzerine Twitter, milyarderi dava etmeye hazırlandığını duyurdu.

Twitter, bu süreçte çalışanlarına, Musk hakkında sosyal medyada paylaşım yapmamaları talimatını verdi.

ABD'nin teknoloji haber ağı The Verge, Twitter genel danışmanı Sean Edgett'in Twitter personeline konuyla alakalı mesaj gönderdiğini öne sürdü.

The Verge; Sean Edgett'ın notunda, "Bunun devam eden yasal bir mesele olduğu göz önüne alınmalı ve birleşme ya da ayrılma ile alakalı herhangi bir yorum yapmaktan kaçınmalısınız" ifadelerinin bulunduğunu kaydetti.

Sean Edgett, "İmkan olduğunda sizlerle bilgi paylaşmaya devam edeceğiz, ancak bu arada paylaşabileceğimiz şeyler konusunda çok sınırlı olacağımızı lütfen bilin" dedi.

Edgett notunda ayrıca, "Bunun belirsiz bir süreç olduğunu biliyorum; gösterdiğiniz sabır ve devam eden bağlılığınız için teşekkür ederiz” açıklaması yaptı.

10/07/2022 15:01
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Twitter, çalısan, Elon Musk, yasak
MANŞETLER

HK TEKNOLOJİ

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.