ÜAKK toplantısı yarın düzenleniyor

ads ads ads ads
20/09/2021

ads
ads
ads
ÜAKK toplantısı yarın düzenleniyor

2021-2022 akademik yılı ilk Üniversitelerarası Akademik Koordinasyon Kurulu (ÜAKK) toplantısı yarın gerçekleştiriliyor.

YÖDAK tarafından düzenlenen  ÜAKK toplantısı 21 üniversitenin rektör ve temsilcilerinin katılımı ile yarın saat 10.00’da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

YÖDAK’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı’nın başkanlığında gerçekleşecek olan yeni akademik yılın ilk ÜAKK toplantısında yeni dönem kayıt yapan öğrenci sayıları, kontenjanlar, YÖDAK ve YÖK’ten beklentiler ile üniversitelerin yaşadığı sorunları ve çözüm önerileri görüşülecek.

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı Covid-19 salgın dönemi sonrası yükseköğretim alanında yaşanan sorunlara dikkat çekerek,  yeni akademik dönem öncesi gerçekleştirilecek olan ilk ÜAKK toplantısının öneminin altını çizdi.

2021-2022 akademik yılında yükseköğretim alanı ve ülke üniversitelerinin YÖDAK’tan beklentilerinin masaya yatırılacağına  vurgu yapan Prof. Dr. Avcı YÖDAK’ın yükseköğretim alanı sorunlarını çözmek ve yükseköğretimde kaliteyi sağlamak için üniversitelerle birlikte çalışmalarına devam edeceğini vurguladı.

20/09/2021 19:38
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: ÜAKK toplantısı yarın düzenleniyor
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.