UBP, yeni emirnameye tamam dedi, HP hükümete devam kararı aldı…

HP MYK’sının, UBP’den “yeni emirname yayınlama” konusunda olumlu cevap gelmesi üzerine hükümette kalma kararı aldığı öğrenildi…

ads
ads
15/07/2020

ads ads
UBP, yeni emirnameye tamam dedi, HP hükümete devam kararı aldı…

Haber Kıbrıs-Özel

Başbakanlığın, Başsavcılıktan alınan görüş ve İyi İdare Yasası gereği iptal ettiği “Gazimağusa, İskele, Yeniboğaziçi İmar Planı” ile ilgili emirnameyi yeniden düzenleyerek, bu akşam, şu sıralarda yeniden yayımlayacağı öğrenildi.

İmar planı yürürlüğe giremediği ve emirname de iptal edildiği için bu gece saat 24.00’te süre dolacağı için “Fasıl 96: Yollar ve Binalar Düzenleme Yasası”na geri dönülecek ve içinden çıkılmaz bir kaos yaşanacak.

Haber Kıbrıs’ın güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Halkın Partisi’nin (HP) bu nedenle Ulusal Birlik Partisi’ne (UBP) sert tepki gösterdiği ve rest çektiği, hükümetten çekilmek için MYK’sını topladığı öğrenildi. HP MYK’sının, UBP’den “yeni emirname yayınlama” konusunda olumlu cevap gelmesi üzerine hükümette kalma kararı aldığı öğrenildi.

Bunun üzerine Başbakan Ersin Tatar’ın, hükümet ortakları ile istişare ettiği ve Başsavcılığın uyarılarını da dikkate alarak yeni bir emirname hazırlattığı ve şu sıralarda yayınlamaya hazırlandığı öğrenildi.

 

15/07/2020 21:58
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Hükümet devam, emirname krizi, ubp, hp, tatar, özersay, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.