UFÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları eğitmen ve öğrencilerine tebrik kutlaması

ads ads ads ads
27/01/2023

ads
UFÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları eğitmen ve öğrencilerine tebrik kutlaması

Uluslararası Final Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı eğitmen ve öğrencilerine güzel bir tebrik kutlaması eşliğinde üniversite yönetimi tarafından plaketleri takdim edildi. KKTC Otelciler Birliği Başkanı ve de  UFÜ Mütevelli heyeti başkanı Sn. Dimağ Çağıner, Mütevelli heyet üyesi İçim Çağıner Kavuklu ve UFÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Yaratan başarılarından dolayı TMSYO müdürü Doç. Dr. Nafiya Güden, Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı eğitmenleri Kemal Ferit ve Selim Yeşilpınar ve öğrencilerine plaketlerini takdim etti. 
Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından düzenlenmiş olan toplam 19 ülkeden 1300 kişinin katıldığı 19.Uluslararası Mutfak Günlerinde, Uluslararası Final Üniversitesi Gastronomi öğrencileri 4 altın ve 4 gümüş madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

Hatırlanacağı üzere, Alperen Atalay Üniversite Aşçı Makarna kategorisinde yapmış olduğu 'balkabağı dolgulu ravioli' ile altın madalya, Hüseyin Gali Üniversite Ana Yemek kategorisinde yapmış olduğu 'ilik crumble eşliğinde kuzu bonfile' ile altın madalya, Nurettin Yüce Üniversite Aşçı Ana Yemek kategorisinde yapmış olduğu 'frenk üzümlü soslu ördek göğsü' ile altın madalya, Sevilay Yücelen Üniversite Aşçı Tatlı kategorisinde yapmış olduğu 'modernize ekmek kadayıfı' ile altın madalya, Zafer İsa Tosun Üniversite Aşçı Balık kategorisinde yapmış olduğu 'pazı sarmalı levrek' ile gümüş madalya ve Sevilay Yücelen - Hüseyin Gali - Zafer İsa Tosun adlı öğrenciler Modern Türk Mutfağı kategorisinde girmiş oldukları ekip yarışmasında gümüş madalya almıştır. 

Turizm ve Mutfak Sanatları Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nafiya Güden  "Öğrencileri ve onları hazırlayan eğitmenleri bu başarıdan dolayı tebrik eder, ülkemizi bu şekilde temsil ettikleri için teşekkür eder ve başarılarının devamını dilerim" dedi.

 

27/01/2023 15:28
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: UFÜ, Gastronomi, Mutfak Sanatları, kutlama, madalya,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.