UFÜ’de “Lezzetin Kariyeri” etkinliği düzenlenecek

ads ads ads
17/05/2022

ads
ads
UFÜ’de “Lezzetin Kariyeri” etkinliği düzenlenecek

Uluslararası Final Üniversitesi kariyer günleri kapsamında gastronomi ve mutfak günleri etkinliği düzenliyor. Alanında iz bırakan uzmanlar üniversitenin serinli kampüsünde öğrencilerle buluşacak.

Her yıl milyonlarca insanın farklı lezzetleri denemek için, şehirler hatta ülkeler değiştirdiği bir zaman dilimindeyiz. Gastronomi artık yaşanılan yerlerin turizm gelirlerini arttırdığı bir alan haline geldi. Bu durumu, ülkesinin ve öğrencilerinin lehine çevirmek için Uluslararası Final Üniversitesi yönetimi tarafından, Gastronomi’nin başkenti olarak bilinen Fransa’dan katılımcıların olduğu etkinlik 25 Mayıs ve 26 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.  Kariyer zirvesine katılacak olan Michelin yıldızlı restoran danışmanı Caroline Van Maenen ve Michelin yıldızlı şef Bruno Sohn öğrencilere deneyimlerini aktaracak.

Gastronomi alanında Dünya’nın en değerli referanslarından biri olarak kabul edilen Michelin yıldızlı toplam 3188 tane restoran olduğu biliniyor. Michelin yıldızlı restoran danışmanı Caroline Van Maenen tarafından, Gastronomi ve mutfak sanatları bölümü ile Turizm işletmeciliği öğrencileriyle, iş mülakatları gerçekleştirilecek. Yapılacak kariyer etkinliği öğrenciler için önemli bir iş fırsatı olarak görülüyor. Bölüme yeni başlayan öğrenciler için Michelin restoranlarında hangi eğitimlere ve donanımlara dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bilgiler verilecek. Gastronomi ve mutfak sanatları ile Turizm işletmeciliği alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin ufkunu açacak bu buluşma 25 Mayıs tarihinde Serinli yerleşkesinde saat 11.00’da gerçekleşecek.

Dünya çapında önemli şeflerden biri olarak kabul gören Michelin Yıldızlı Şef Bruno Sohn tarafından 26 Mayıs tarihinde 11:00’da Serinli yerleşkesinde yemek şovu yapılacak. Şef Bruno Sohn’un önderlik edeceği etkinlikte öğrencilerle birlikte Akdeniz mutfağı üzerine lezzetli menülerin nasıl hazırlanacağı gösterilecek.

17/05/2022 20:06
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: UFÜ’de “Lezzetin Kariyeri” etkinliği düzenlenecek
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.