UFÜ’den önemli iş birliği… Güden: UFÜ öğrencileri dünyayı gezecek

ads ads ads ads
19/04/2024

ads
UFÜ’den önemli iş birliği… Güden: UFÜ öğrencileri dünyayı gezecek

Uluslararası Final Üniversitesi ile İtalya’daki IAL Cesenatico Emilia Romagna Üniversitesi arasında önemli bir iş birliği yapıldı.

İşbirliği kapsamında UFÜ öğrencileri İtalya’da değişim programına katıldı ayrıca IAL Cesenatico Emilia Romagna Üniversitesi öğrencileri de UFÜ’de değişim programına katıldı.

UFÜ TMSYO Müdürü, Eurhodip Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nafiya Güden, söz konusu programın ülke gastronomisi için önemli bir adım olduğunu söyledi.

Uluslararası Final Üniversitesi Gastronomi Bölümü’ndeki 9 öğrenci İtalya’daki IAL Cesenatico Emilia Romagna Üniversitesi’nde Kıbrıs Türk kültürünü tanıttığına değinin Güden, “Bu program kapsamında hem kültürümüz İtalya’ya tanıtılacak hem de öğrencilerimiz önemli bir tecrübe edinecek” dedi.

Nafiya Güden İtalya’daki IAL Cesenatico Emilia Romagna Üniversitesi’nden 23 öğrencinin de ülkemize geldiğini ve UFÜ’de eğitim aldığını anlattı. Güden İtalya’dan gelen öğrencilere hem Kıbrıs mutfağının tanıtıldığını, hem de ülkedeki kültürel miraslara gezi düzenlediğini söyledi.

Nafiya Güden, söz konusu iş birliğinin ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini ve UFÜ öğrencilerinin değişim programları kapsamında dünyanın çeşitli yerlerine gideceğinin altını çizdi.

Öte yandan İtalya’ya giden öğrencilere ülkemizin önemli gastronomi uzmanlarından Selim Yeşilpınar ve Cemal Gülercan liderlik ediyor.

 

19/04/2024 12:51
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: UFÜ’den önemli iş birliği… Güden: UFÜ öğrencileri dünyayı gezecek
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.