Ukrayna’ya 1,5 milyar euroluk yardım

ads ads ads ads
24/09/2023

ads
Ukrayna’ya 1,5 milyar euroluk yardım


 

Avrupa Komisyonu, Ukrayna’ya 1,5 milyar euroluk Makro-Finansal Destek sağladığını duyurdu. Böylece Ukrayna'nın 2023 yılı içinde AB’den aldığı destek 13.5 milyar euroya ulaştı.

Avrupa Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bu destek Ukrayna'nın maaşları ve emekli maaşlarını ödemeye devam etmesine ve hastaneler, okullar, yer değiştiren insanlar için konutlar inşa etmesi gibi temel kamu hizmetlerini çalışır durumda tutmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca Ukrayna'nın makroekonomik istikrarı sağlamasına ve Rusya'nın tahrip ettiği enerji altyapısı, su sistemleri, ulaşım ağları, yollar ve köprüler gibi kritik altyapıyı restore etmesine de olanak tanıyacaktır” denildi.

“2023’TE 13.5 MİLYAR EURO YARDIM”

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yapılan yardımla ilgili açıklamasında, “Sadece bu yıl, Ukrayna'nın hastaneleri, okulları ve diğer hizmetleri sürdürmesine yardımcı olmak için 13.5 milyar euro verdik. Aydan aya devam eden desteğimiz Ukrayna'nın maaş ve emekli maaşlarını ödemesine de yardımcı oluyor. Bu hızlı ve esnek YARDIM, ülkenin ihtiyaçlarına göre uyarlanmakta ve Ukrayna'daki dönüştürücü reformları da teşvik etmektedir. Ukrayna'nın yanında olma kararlılığımız sarsılmazdır ve modern ve müreffeh bir ülkenin yeniden inşası için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

24/09/2023 17:34
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Ukrayna’ya 1, 5 milyar euroluk yardım
MANŞETLER

HK DÜNYA

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.