UKÜ Mimarlık Bölümü öğrencilerine Bodrum’dan ödül

ads ads ads
24/05/2022

ads
ads
UKÜ Mimarlık Bölümü öğrencilerine Bodrum’dan ödül

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi (GSTMF) Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Safa Topçu ve Furkan Arslan geliştirdikleri fikir projeleriyle ödül almaya hak kazandılar.

Safa Topçu ve Furkan Arslan, Bodrum Belediyesi tarafından 2021 Mart ayında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üniversitelerinde duyurusu yapılan “Bodrum'da İki Meydan Bir Cadde Kentsel Tasarım ve Mimarlık Öğrencileri Fikir Projeleri Yarışması” kapsamında hazırladıkları fikir projeleri ile eşdeğer 18 ödülün içinde yer aldılar.  

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Kentsel Tasarım ve Mimarlık Öğrencileri Yarışması 2021 – “Bodrum’un Kalbine Dokunuş” adlı yarışmada Kıbrıs üniversiteleri içerisinde ödül sahibi olan tek üniversite UKÜ oldu.

UKÜ GSTMF Dekan Yardımcısı ve Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Cemil Atakara, UKÜ Mimarlık Bölümü’nün son yıllarda birçok uluslararası ve yerel yarışmalarla kendinden söz ettirmeye başladığını belirterek, Mimarlık programlarını öğrenci ve mezunlarının başarısı üzerinden değerlendiren BEE BREEDER’ın UKÜ Mimarlık Bölümü’nü dünyanın en iyi ilk 125 Mimarlık Bölümü’nden biri olarak listelediğini anımsattı.   

UKÜ Mimarlık Bölümü öğrencilerinin bölümle özdeşleşen bir tasarım kültürü ile yetiştiklerini ve tasarıma odaklı çalışmalar yürüttüklerini söyleyerek, “Öğrencilerimiz teknolojinin tüm imkânlarını kullanabilme yetkinliğine sahip, yapısal çözümler üreten tasarımlar yapabilme becerisine sahip olarak mezun oluyorlar” şeklinde konuştu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yarışmanın önemine dikkat çekerek, “Gelecek yarım yüzyıl içinde çevremizi tasarlama sorumluluğunu alacak bugünün gençlerimize, özellikle çevremizi tasarlamayı ve öteki birçok yerleşimi de kapsayacak çevre sevgisini Bodrum’da yeşertmeyi amaçladık” ifadesini kullandı.

24/05/2022 11:29
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, UKÜ
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.