UKÜ’de mezuniyet sevinci

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin yeni mezunları keplerini attı.

ads ads ads ads
04/02/2023

ads
UKÜ’de mezuniyet sevinci

Çevik Uraz Merkezi, konferans salonunda gerçekleştirilen Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) 2022-2023 Akademik Yılı Güz dönemi Mezuniyet törenine UKÜ Yönetimi, Fakülte Dekanları, Enstitü ve Yüksekokul Müdürleri ile öğretim üyeleri yanı sıra mezun öğrencilerin aileleri yoğun bir katılım gösterdi.

Törenin açılışında Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü mezunu Sinem Yıldırım ve Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu David Mpanga Kashala  mezun öğrenciler adına Türkçe ve İngilizce dilinde konuşmalarını gerçekleştirdiler.  

“Aldığınız eğitim başarılı olmanız için gerekli bilgi ve birikimi sizlere sunmaktadır”

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri mezuniyet töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında, 2022-2023 Akademik Yılı güz döneminde 39 farklı ülkeden 754 öğrencinin mezun olduğunu ve toplam mezun sayılarının 23 bine yaklaştığını dile getirdi.

UKÜ’nün her geçen yıl araştırma alanında hedefini ileriye taşımaya devam ettiğini de aktaran Nadiri, uluslararası bilimsel indeksli dergilerde yayın ve atıf sayılarının arttığını, dünyanın en saygın indekslerinden olan Scopus’ta taranan bilimsel dergilerdeki yayınların 2021 yılına göre % 63 oranında arttığını kaydetti.

Nadiri, UKÜ olarak yürüttükleri çalışmalar sonucunda 2022 yılında Green Metrics Dünya Üniversiteler sırlamasında ilk yüz arasına girme başarısı gösterdiklerini de hatırlatarak, “Üniversitemiz 71’inci sırada yer alarak önemli bir başarı kazanmıştır” dedi.

Konuşmasında mezun öğrencileri de tebrik eden Nadiri, “ Bugüne ulaşabilmek için yoğun bir emek ve gayret sarf ettiniz. Aldığınız eğitim başarılı olmanız için gerekli bilgi ve birikimi sizlere sunmaktadır. Karşınıza çıkabilecek engelleri aşacak, hedeflerinize ulaşacak potansiyel ve yeteneğe sahipsiniz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından diplomaların takdimine geçilen törende, ilk gün Lisansüstü Eğitim- Öğretim ve Araştırma Enstitüsü mezunlarının diplomalarının takdimi ile başladı. İlk günün ikici oturumunda ise sırasıyla Eğitim Fakültesi, Fen- Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İletişim Fakültesi mezunları diploma alma coşkusu yaşadılar.

UKÜ Güz dönemi Mezuniyet töreninin ikinci gününde ise sırasıyla, Mühendislik Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Hukuk Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu mezunları belgelerini aldılar.

Üniversite resmi Youtube kanalından canlı olarak da yayınlanan mezuniyet töreni oturumları, diplomaların takdimi sonrasında mezunların kep atma ve toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu

04/02/2023 11:01
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS: Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.