Ülkede kaçak kalan 1 kişi yakalandı!

KKTC’ye nereden girdiği belli olmayan ve Akıncılar bölgesinde tespit edilerek tutuklanan zanlı Abdullah Abdulseddar Elhantus mahkeme huzuruna çıkarıldı.

ads
ads
17/09/2020
HK

ads
Ülkede kaçak kalan 1 kişi yakalandı!

KKTC’ye nereden girdiği belli olmayan ve Akıncılar bölgesinde tespit edilerek tutuklanan zanlı Abdullah Abdulseddar Elhantus bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Güral Kırcalılar, olguları aktardı. Polis, zanlı Abdullah Abdulseddar Elhantus’un Onaylanmış limandan başka bir yerden KKTC'ye giriş yapmak suçundan methaldar olduğunu belirtti. Polis, 16.09.2020 tarihinde saat 05.00 raddelerinde Abdullah Abdulseddar Elhantus’un henüz tespit edilmeyen bir yerden onaylanmış bir limandan başka bir yerden KKTC'ye giriş yaptığını söyledi. Polis,  aynı tarihte zanlının Akıncılar köyünde tespit edildiğini ve Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Polis, mesele ile ilgili olarak aranmakta olan şahıslar ve temin edilmesi gereken ifadeler olduğunu söyledi. Polis,  zanlının serbest kalması halinde aranmakta olan şahıslara ve alınacak olan ifadelere etki edeceğinden bu aşamada tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının poliste 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)   

17/09/2020 16:43
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: Abdullah Abdulseddar Elhantus, kktc, kacAK
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.