Uluçay: Bu ayıbın derhal ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız

ads ads ads ads ads
18/06/2024

ads
Uluçay: Bu ayıbın derhal ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız

 

Glapsides sahilinde cankurtaran olarak görev yapan Hasan Gocco’nun “Pakistan uyruklular sahile giremez. Siyahilerin girmesi yasaktır” ifadeleri sonrası Gazimağusa Belediyesi harekete geçti.

Gazimağusa Belediyesi Başkanı Süleyman Uluçay, “İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğimizi ve ilgili işletme hakkında gereken hukuki işlemi yapacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Süleyman Uluçay’ın açıklaması şöyle:

Gazimağusa Belediye sınırları içerisinde bulunan Glapsides Plajı’nın özel kişiye ait işletmesi Glapsides Beach Restorant maalesef talihsiz bir uygulama yaparak plaja belirli ülkelerden gelen insanları ve yanında yiyecek içecek getiren kimseyi sokmayacağını ifade etmiştir.

İnsan haklarına doğrudan aykırı olan bu yaklaşımı asla kabul etmeyeceğimizi ve ilgili işletme hakkında gereken hukuki işlemi yapacağımızı belirtmek isterim.

Bölgemizdeki tüm plajların hangi kurallar çerçevesinde işletileceği, oradaki huzur ve güvenliğin nasıl sağlanacağı ve tüm bunların yasal çerçevesi bellidir.

Kimse kendini yasaların üzerinde görmemeli, Gazimağusa Belediyesi olarak bu ayıbın derhal ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız.

 

18/06/2024 22:17
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Uluçay: Bu ayıbın derhal ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.