Uluslararası Final Üniversitesi 1. Kariyer Haftası açılış günüyle başladı

ads ads ads ads ads
21/05/2024

ads
Uluslararası Final Üniversitesi  1. Kariyer Haftası açılış günüyle başladı

Uluslararası Final Üniversitesi 1. Kariyer Haftası açılış günüyle başladı. Etkinliğin sunuculuğunu Kariyer Merkezi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Özge Çakmak İşitmez ve Kariyer Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Öğr. Gör. Shahab Miri yaptı. Kariyer seminerleri, UFÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Yaratan’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Seminerlerin ilk bölümünde, UFÜ Mütevelli Heyet Üyesi ve GİKAD Başkanı Girişimci Yrd. Doç. Dr. İçim Çağıner Kavuklu, Acapulco Hotel İnsan Kaynakları Müdürü Damla Küçüksaraç, Acapulco Hotel Genel Müdürü Özer Özbilen ve UFÜ Kariyer Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kevser Taşel Jurkoviç öğrencilere kariyer üzerine değerli bilgiler verdiler.

Seminerlerin ikinci yarısında ise Başman Grup İnsan Kaynakları Müdürü Serenay Güven, UFÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı ve Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, Kaner Grup İnsan Kaynakları Müdürü Hidayet Serdar, Kaner Grup İnsan Kaynakları Uzmanı ve Yönetim Kurulu Sekreteri Ayşe Onar, UFÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Gemikonaklı öğrencilere CV hazırlama, mülakat teknikleri, akademik kariyer, yeni nesil iş ortamı ve eğitim sektöründe kariyer gibi konularda bilgi verirken kendi tecrübelerini de paylaştılar.

UFÜ’de kurulduğu günden bu yana birçok kariyer etkinliği gerçekleştirilmiş olmasına rağmen, UFÜ Kariyer Merkezi tarafından organize edilen ilk Kariyer Haftası 21-23 Mayıs tarihleri arasında öğrencilerin fakültelerle kariyer buluşmalarıyla devam edecek. 1. Kariyer Haftası, 24 Mayıs tarihinde yapılacak kariyer fuarı ile sonlanacak.

Kariyer Haftası ile, UFÜ öğrencileri ve mezunlarının kariyer yolunda desteklenmesi amaçlanmıştır. Bu haftanın bir gelenek haline gelmesi ve öğrencilere birçok imkan sağlaması hedeflenmektedir. Bütün sene olduğu gibi bu haftada da Final Kariyer tarafından öğrencilere özgeçmiş hazırlama ve diğer kariyer soruları ile ilgili destek sağlanacaktır.

21/05/2024 12:32
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
ad
TAGS: Uluslararası Final Üniversitesi # 1. Kariyer Haftası
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2024 Haber Kıbrıs Medya Danışmanlık ve Matbaacılık Ltd.