Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festı̇valı̇ Başlıyor

ads ads ads
17/07/2021

ads
ads
ads
Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festı̇valı̇ Başlıyor

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümü Lefkoşa’da bugün saat 17.00’de açılışı yapılacak Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali ile kutlanacak.

BİRBİRİNDEN RENKLİ ETKİNLİKLER

Festival, Kıbrıs Vakıflar İdaresi (EVKAF) ve Okçular Vakfı işbirliğiyle 17-19 Temmuz tarihleri arasında Lefkoşa Atatürk Stadyumu Kompleksi’nde düzenlenecek. Festivalde mini golf, mini basketbol, mini futbol, badminton;

Kıbrıslı genç tasarımcıların el sanatları sergisi, okçuluk deneyimleme, dericilik, çocuk oyunları, folklor gösterileri ve mehter gösterisi gibi birbirinden renkli etkinlikler yer alacak.

FESTİVALE KATILIM ÜCRETSİZ

Katılımın ücretsiz olduğu, konserlerin, etkinliklerin ve sürpriz konukların Kıbrıs Türkleri ile buluşacağı festivalde coşku Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’da düzenlenecek zafer alaylarıyla sokaklara taşacak.

TÜRKİYE’DEN EŞSİZ LEZZETLER

Kuzey Kıbrıs’ı dünyaya; dünyayı Kuzey Kıbrıs’a bağlayan turizme, eğitime, ekonomiye, kültüre, doğaya ve asırları aşan tarihi birikime vurgu yapan “Bir Dünya Kuzey Kıbrıs” sloganı ile gerçekleşecek festival, damak hafızalarında da iz bırakacak. Festivalde Kahramanmaraş’ın dondurması, pekmez sucuğu, Trabzon’un fındık ezmesi, Konya’nın etki ekmeği, şekeri; Gaziantep’in baklavası gibi Türkiye’nin eşsiz lezzetleri de yer alacak.

17/07/2021 10:36
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Festival, Kıbrıs Vakıflar İdaresi, Bir Dünya Kuzey Kıbrıs, spor
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.