Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali iptal edildi

Festival bu yıl, ülkemizde yaşanan Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edildi.

ads
ads
23/03/2020

ads ads
Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali iptal edildi

 Başbakanlık, Gençlik Dairesi ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali’nin bu yıl, ülkemizde yaşanan Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edildi.

Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali organizatör dernekleri, konuyla ilgili açıklamasında, festivalin 100 bin TL tutarındaki bütçesinin virüs salgınını önleme mücadelesinde kullanılmasının, çok daha elzem olduğuna işaret etti.

Açıklamada, “Toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak, tüm paydaşlarımızla birlikte olanaklarımız çerçevesinde üzerimize düşecek her türlü görevi üstlenmeye hazır olduğumuzu da, kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. En kısa zamanda ülke olarak bu salgından en az zararla çıkmayı ve yeniden sanatsal kültürel faaliyetlerimize geri dönmeyi diler, herkese evde kal sağlıkla kal diyoruz” denildi.

Festivali, Akademi Sanat Derneği (ASDER), Lefkoşa Gençlik ve Folklor Merkezi (FOGEM), Lefkoşa Folklor Derneği (FOLKDER), Gençlik Merkezi Birliği, Halk Sanatları Derneği (HASDER), Turizm ve Folklor Araştırmaları Derneği (TUFAD) organize ediyor.

23/03/2020 12:20
ad

Bu habere tepkiniz:
TAGS: festival, koronavirüs, iptal,
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.