UNİLİG şampiyonu YDÜ

YDÜ, GAÜ karşısında 90-67’lik skor ile galip gelerek ÜNİLİG’in 2021 yılı şampiyonu oldu

ads ads ads ads
09/06/2021

ads
ads
ads
UNİLİG şampiyonu YDÜ

KKTC Basketbol Federasyonu’nun ve KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nun ortaklaşa organize ettiği Üniversiteler Basketbol Ligi’nde ( UNİLİG) oynanan son hafta maçlarının ardından şampiyon belirlendi.

Üçüncü ve son hafta bu akşam oynanan maçlarla tamamlandı ve Yakın Doğu Üniversitesi şampiyonluğunu ilan etti. Günün ilk maçında Başaran Spor Salonu’nda Raif Denktaş Üniversitesi ile DAÜ karşılaştı.

Maçı 74-61 kazanan DAÜ, iki galibiyete ulaşarak ligi ikinci tamamladı. Gecenin ikinci maçında YDÜ ile GAÜ, RA-25 Spor Salonu’nda karşılaştı. 2’de 2 yaparak bu maça çıkan YDÜ, GAÜ karşısında 90-67’lik skor ile galip gelerek ÜNİLİG’in 2021 yılı şampiyonu oldu.

En değerli oyuncu Batuhan Tüzmen seçildi

Maçın ardından düzenlenen ödül töreninde şampiyon YDÜ’ye kupasını Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu Başkanı Mete Topçu takdim etti.

En değerli oyuncu YDÜ’den Batuhan Tüzmen seçilirken, ödülünü Basketbol Federasyonu Başkanı Orhun Mevlit’in elinden aldı. Ligi ikinci tamamlayan DAÜ’ye kupasını KKTCBF Ünilig Sorumlusu Ali Tüzükan verirken, üçüncü GAÜ’ye kupasını Üniversiteler Spor Federasyonu Yetkilisi Sinem Ersoy takdim etti. 

09/06/2021 09:16
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS:
MANŞETLER

HK SPOR

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.