Usta Sanatçılar DAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde Konser Verdi

ads ads ads
30/12/2021

ads
ads
ads
Usta Sanatçılar DAÜ Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde Konser Verdi

Kıbrıslı sanatçılar Nihat Ağdaç (Keman), Gürhan Nuray (Çello) ve Rüya Taner’in (Piyano) enstrümanlarının solistik kapasitelerini kariyerlerindeki birikim ve tecrübeleriyle birleştirerek oluşturdukları “Trio Bellapaix” oda müziği grubu, DAÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Koro Salonu’nda bir konser verdi. Çalışmalarına 2021 yılında başlayan grup, pandemi nedeniyle uzun zamandır sanatsal etkinlik yapılamayan bölümde verdiği oda müziği konseri ile DAÜ öğretim üyeleri ve öğrencileriyle buluştu. Sanatçılar konserde C. Schumann ve A. Piazzolla'nın eserlerini seslendirdi. Konser, üniversiteye ve topluma hizmet anlamında sanatsal bir etkinlik olmasının yanı sıra, Müzik Öğretmenliği Programı öğrencilerinin profesyonel müzisyenleri sahnede canlı izleyerek görgü ve bilgilerini artırmaları açısından da önem taşıdı.

Konseri DAÜ Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Deniz İşçioğlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Pehlivan, öğretim üyeleri ve öğrenciler büyük bir beğeniyle izledi. Konserden önce kısa bir konuşma yapan DAÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı  Prof. S. Çetin Aydar, bu konserin önümüzdeki dönemde planlanan konser ve etkinliklerin de bir habercisi olduğunu söyledi. Nihat Ağdaç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Başkemancısı, Gürhan Nuray, Lefkoşa Belediye Orkestrası ve KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Çellisti, Rüya Taner ise KKTC Cumhurbaşkanlığı Özel Sanat Danışmanı olarak görev yapıyor.

30/12/2021 14:39
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad
TAGS:
MANŞETLER

HK KÜLTÜR SANAT

Bellapais İlkbahar Müzik Festivali Sürüyor

HK KÜLTÜR SANAT

17. Uluslararası Bellapais İlkbahar Müzik Festivali, Myrrha Trio ile piyanist Yuliya Starastsenkava’nın konseriyle devam edecek. Cumartesi akşamı Bellapais Manastırı’nda saat 20.00’de başlayacak konserin ilk bölümünde Kemancı Miray Çakır, Viyolacı Sinem Sadrazam ve Viyolonselci Püren Eda Gözer’den oluşan Myrrha Trio, Besteci Ali Hoca’nın 2020 yılında yazdığı ve bu topluluğa adadığı Myrrha Efsanesini konu alan String Trio Op.75 “Myrrha” eserinin ilk seslendirmesini gerçekleştirecek. Konserin ikinci bölümünde ise Myrrha Trio & Piyanist Yuliya Starastsenkava A. Dvorak’ın E flat Major Op.87 Piano Quartet’ini seslendirecek. Kuzey Kıbrıs Müzik Derneği’nin düzenlediği,16 Nisan’da başlayıp 13 Mayıs’ta sona erecek 17. Uluslararası Bellapais İlkbahar Müzik Festivali Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı iş birliğinde, Telsim Ana Sponsorluğunda, Rocks Hotel, Deniz Plaza, Bellapais Gardens, Kybele, Huzur Ağaç, Bell Tower ve Kösezade Turizm' in katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Konser biletleri 80 TL’den Lefkoşa, Gazimağusa, Yenikent ve Girne Deniz Plazalar, Girne Deniz Shop, Bellapais Bilet Ofisi veya konser girişinden alınabilir. Online biletlerse biletfest.com adresinden temin edilebilir. Festival programı şöyle: “8 Mayıs İzmir Klarnet Dörtlüsü 9 Mayıs Expromte Trio & Bariton Evren Karagöz Konseri 10 Mayıs Mihriban Aviral & Rauf Kasimov "llkbaharda Tango Caz Flüt - Piyano Konseri 11 Mayıs Özel Günhanlar Piyano Resitali 13 Mayıs Otello Çoksesli Korosu & LBO Konseri / Şef: Oskay Hoca”

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.