Üstel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı

ads ads ads ads
07/03/2021

ads
ads
Üstel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı

Sağlık Bakanı Dt. Ünal Üstel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Üstel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayarak, “Koronavirüs ile mücadelede sağlık çalışanı kadınlarımız şifalı elleriyle hastalarımızın hayatına dokunmuştur” dedi.

Üstel mesajında “Kıbrıs Türk kadını her koşulda, her davada kenetlenerek toplumsal mücadelenin kazanılmasında mücahide olarak görev yapmış, bu sıfatla tarihe geçmiştir.

Yine tüm dünyanın zorlu bir sınavdan geçtiği Covid-19 ile mücadelede başta sağlık çalışanı kadınlarımız şifalı elleriyle hastalarımızın hayatına dokunmuş, gece gündüz demeden emeklerini toplumumuzdan esirgememiştir.

Biliyoruz ki kadınlarımızın sayesinde daha güçlü bir toplumuz ve tarih boyunca kadınlarımızı baş tacı eden bir medeniyetin temsilcileriyiz.

En yüce ünvanları kendisinde barındıran kadınlarımızın haklarının her zamandan daha fazla korunacağı günler için çaba sarf etmek, destek olmak bizlerin en önemli görevleri arasındadır.

Bu vesile ile hayatımızın her alanını güzelleştiren ve dünyamızı daha yaşanacak yer haline getiren başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum”  dedi.

07/03/2021 12:49
Bu habere tepkiniz:
Habersiz kalmamak için Telegram kanalımıza katılın
ad

TAGS: Üstel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı, haberkibris,
MANŞETLER

HK KIBRIS

© 2019 Digihaber Portal Services Ltd. Haber Kıbrıs.